עדן בן אברהם – "זה לא הזמן"

עדן בן אברהם בן 23 מקרית ים עם סינגל שני למילים של גל שריג וללחן והפקה מוסיקלית של אריק זנטי.

שוב בלדה שוברת לבבות עם טקסט כואב שחודר ישירות ללב, הפקה עדינה ונעימה כמו שצריך עם התופים שנכנסים בזמן בדיוק מתי שצריך, אבל מה קורה כאן מבחינת שירה? לעדן אין קול גדול בכלל אך הוא די נעים ונחמד בשיר הזה, הוא גם לא מסוגל לעלות בפזמונים מכיוון שהגבוהים שלו לא ממש גבוהים, אך זה לא חובה, במקום העליות הייתי מחפש איזה סלסולים, מניירות או אולי איזה מוואל בקיצור משהו מיוחד יותר שיכפה על החוסר נסיון שלו בהגשה, שלא נוסיף את רמת האוטוטיון בעיבוד שלא הצליחה לטשטש את הזיופים.

בשורה התחתונה הייתי ממליץ לעדן לא למהר ולהיכנס להקליט חומרים אלא לנסות לקבל ייעוץ מוסיקלי שמתאים לו.

 

שי אוחיון – "פירורים"

הזמר והיוצר שי אוחיון בסינגל חדש מתוך אלבום שני שעליו עובד בימים אלו, את השיר כתב והלחין רועי אזולאי להפקה מוסיקלית של המאסטרו ציקי זנטי.

שי אוחיון הוא בין הזמרים המוכשרים שתמיד אנו נזכור בזכות להיט מטורף שהפך מדינה בערך לפני עשור וקצת "ואיתך" מי שלא מכיר מוזמן לעשות גוגל ולזהות את היצירה המדהימה הזאת.

הגוון קול שלו מחוספס ומיוחד, שונה מכולם שזה בהחלט יתרון להצלחה במיוחד בז'אנר הים תיכוני שמייצר כל יום זמרים חדשים וכבר אין מקום לתחרות, ההפקה של ציקי לוקחת את השיר למקום שאוחיון שולט בו, הבלדה כמובן, הפקה מינימלית כמו שכתוב בספר, הגשה מצוינת ונוגעת באופן בולט ישירות ללב, אם מדברים על איכות אז אפשר לסמן את "פירורים" כמו שמו המחייב כשיר לשנים הבאות, אוסיף לשבח את אוחיון שבתקופה של להיטי אינסטנט הוא הימר ולא פחד לנסות גם לעשות איכות והוא הצליח בגדול.

 

האולטראס מארחים את שיר לוי – "דיזינגוף 30"

מכונת הלהיטים "האולטראס" בשיר חדש וכנהוג גם בסינגל הזה הם מארחים זמר הנוטה לים תיכוני בדרך כלל, והפעם שיר לוי הוא הזמר שמצטרף אליהם .

את המילים כתבו והלחינו חברי האולטראס לירון בן שמעון אלי פרץ ודן ברטוב להפקה מוסיקלית של רובי פאייר ועידו נמר המוכשרים.

התרגלנו לקבל כל פעם שירי מועדונים מקפיצים בדרך כלל עם סלסולים שישר הופכים להמנונים בשטח וסיבה למסיבה לתחנות הרדיו לחגוג עליהם, אך הפעם פלא ופלא שיר לוי הידוע כאמן שלא מתפשר על איכות החומרים שלו משתף פעולה ויוצא כאן מעדן משובח מאוד.

יש כאן סיפור יפה על אהבה בתל אביב בדיזינגוף שלאורך כל השיר מתבטא היטב ובהחלט תפור לפי מידותיו של שיר, אין לי ספק שהוא לא סתם מושמע ברדיו, הוא פשוט תוכנן ככה לטעמי , בנוי היטב בעיקר לרדיו.

לא מדובר בעוד להיט מועדונים, אלא בשיר כיפי שמגיש לנו אותו לוי כמו שהוא תמיד יודע עם המון אהבה, כמויות של רגש , תוסיפו לזה את האולטראס המוכשרים שמוסיפים טוויסט מגניב בסגנונם יצא לנו כאן עוד שיר איכותי, תענוג שרק ירבו!