"את תהיי מלכה", אלבומו ה-19 של הזמר המוכשר שריף, שכבר שנים רבות מזמר בארצנו, עם צבע מיוחד של שירה ואותנטיות שאי אפשר לחקות בשום מצב.  בשליטה אבסולוטית במקצב הערבי עלמי הוא גם יודע לבחור את החומרים בהם שולט ביד רמה וללא תחליף, שריף מגיע עם אלבום חדש ומצוין.

הרבה אומנים לוקחים שירים ערביים או זרים ממדינות אחרות ומעברתים אותם וכל אחד נשמע בדרכו שלו כך או אחרת,  אבל בקטע המזרחי, ישראלי, אסלי, שריף משחק אותה בגדול. השמעה ראשונה של האלבום מגלה לי כי ברצועה מספר 2 באלבום השיר "טבעת" (שיר שלא יצא באופן רשמי לתחנות הרדיו), שיר חתונות חפלה קלאסית תפור בדיוק על שריף ועל כל אוזן ממוצעת. בכלל,  יש לציין ששריף אסף סביבו יוצרים מוכשרים-כולם ישראלים והשתמש בחומר מקורי בלבד מבלי לגעת בלחנים זרים והפך את השירים בהגשה המוכשרת שלו לשירים מזרחיים קלסיים ואותנטיים .

שריף, החל  דרכו כזמר עוד בבטן אמו לפי דעתי, אני זוכר אותו כילד קטן אשר טופח ע"י הגיטריסט הידוע ומהולל, יהודה קיסר, עוד מתקופתו של זוהר ארגוב ז"ל.  שריף למד את המוזיקה האמיתית מלמטה עוד כשהיה קטן ולקח אותה עם הגיל והזמן אל מקומות שרק הוא מצליח לגעת בהם.
בשיר "את תהיי מלכה" שכתבו דודו מתנה ואברהם דרעי מקפיץ שיר שנכון לבשלו בצורה כזאת שתואמת לזמר וזה להיט בטוח.

ככל שאני ממשיך להאזין לאלבום אני נהנה יותר ויותר משיר לשיר, בזכות הבחירה הנכונה ברצף שלא נגמר ושמרים את המצב רוח בצורה עניינית מאוד. השיר "כמו מטורף" נשמע דיי מטורף שסוחף אותך כבר מהשמיעה ראשונה .בתוכי אני מרגיש ששריף שיחק אותה בגדול. "לישון בלעדייך " בלדה יפהפה ותואמת מהלב אל הרגש והנשמה והכול באותה נשימה.

מילדות שריף היה זמר שכולו נשמה, אחד הביצועים הגדולים והוותיקים ביותר, לכאלה שאולי הספיקו לשכוח, הוא הדואט עם שרית חדד "שלום חבר" שהפך את המדינה ביום אחד וזה היה השיר הראשון שבו חדד נחשפה לקהל הרחב  ומאנונימית הפכה לידוענית.
שריף מוכר בכינויי הזמיר הדרוזי, כמו זמיר פורש כנפיים, עף ומפזר את שיריו ברחבי הארץ.  לא צריך תירוצים כדי לפרגן לו, מגיע לו את זה מכל הלב בזכות העבודה הקשה אותה השקיע במשך שנים רבות.

במבט שני
התחלתי להאזין לאלבום בפעם השנייה ופשוט חשבתי לעצמי כמה נכון האלבום הזה עשוי ברצף המיוחד שלו: אין נפילות בין השירים וכל שיר ומרנין את הנשמה. כל הסאונדים, העיבודים והנגנים בהגשה אינסטרומנטלית נכונה, וככה צריך להישמע תקליט ישראלי- מזרחי שמתקדים עם המודרניזציה המוזיקלית, הגורם לתחושה טובה ולהאמין ביוצרים הישראלים שהם נפלאים ומגיע להם הרבה פרגון. האלבום, הוא בין הטובים ששמעתי בשנתיים האחרונות וזאת בזכות מקוריות, החומרים שנבחרו בפינצטה הנכונה והשירה המקסימה של שריף.

נרגש ומרוצה, הרגשתי צורך אישי להתקשר לשריף ולפרגן לו, ביקשתי ממנו שיגיד כמה מילים כדי להבין איך נוצרה האומנות הזו ואלו הם דבריו:  "המוזיקה שלי מורכבת, באתי ממגזר של מוזיקה ערבית והראש שלי בנוי מהרבה סגנונות, אני פתוח לכל סוגי המוזיקה ולא פוסל שום דבר. באלבום הזה החלטתי לגוון והכי חשוב לי שהשירים הם מקוריים ונשמעים כמו שירים של חו"ל. יש יוצרים שכמובן משתמשים בלחנים זרים אבל אני חושב שכולנו מספיק טובים לעשות את המוזיקה הכי יפה כאן בארץ ומבלי לקחת שום לחן מאף אחד ולהיעזר במקוריות שלנו. אברהם חוגי הוא המנהל האישי שלי תומך בי ועוזר לי לבחור חלק מהחומרים ודואג באוזנו המקצועית שאשאר תמיד בדרך היפה והנכונה ".

שריף לחש באוזני שהוא כבר מתחיל לעבוד על אלבום חדש בדרכו הייחודית שלו. באופן דיבורו הוא הולך להפתיע תוך חצי שנה בעוד אלבום, ברכה והצלחה לך שריף ויאללה,  אני כבר מחכה לאלבום הבא.