רינת בר, נולדה באשדוד בשם רינה באזוב. בשנת 1997, בהיותה בת 12, הוציאה בר את אלבומה הראשון "ילדה קטנה", בו נכללו דואטים של בר עם אבי ביטר ועם אבי סינואני. כבר אז הופיעה בתוכניתו של דן שילון ונחשבה ל"ילדת הפלא של הזמר הטורקי". ב-1998 הוציאה אלבום שני בשם "נשיקה", ממנו התפרסם בעיקר שיר הנושא. בהמשך השנה הוציאה את האלבום "בחפלה גרוזינית" – אלבום שלם בגאורגית, שפת האם של הוריה, שזכה להצלחה רבה. בר סיימה את לימודיה בכיתה י"א, ולא התגייסה לצבא כדי לא לשבור את רצף הקריירה. באותה שנה כתבה את השיר "בית"ר הדגל של המדינה", לכבוד זכייתה של קבוצת בית"ר ירושלים באליפות המדינה בכדורגל.

בשנת 1999, הוציאה בר את האלבום "כבר לא ילדה", אחריו יצא האלבום "להיטי זהב", שכשמו הוא אוסף מלהיטיה של בר עד אז.
עם הזמן, מיתנה בר את הסלסולים בקולה מתוך מטרה להתאים לפלח קהל רחב יותר. בשנת 2000 הוציאה את האלבום "ליידי בר", שזכה להצלחה פחותה מקודמיה.
על אלבומה "מלאכים" עמלה כשנתיים יחד עם המעבד המוסיקלי יעקב למאי, באלבום נכלל גם השיר "פגישה עיוורת" ו"תאכל את הכובע", דואט עם הזמרת לילה מלקוס. את החשיפה הגדולה שלה חבה בר לצמד חיילי הנקמה. אשר ביצעה עם השניים את הדואט "אחת מאלף" שכתבו זאב נחמה ותמיר קליסקי מלהקת אתניקס. בשנת 2005 הוציאה בר את הסינגל "כמו חלום", איתו השתתפה בתחרות הקדם אירוויזיון, בה הגיעה למקום השביעי.
בין היתר כותבת ומלחינה בר שירים לאמנים אחרים, בינהם אחראית על "בתלם אוהבים" ו"בואי תגידי" של רגב הוד שיצא במהלך שנת 2007.
לקראת סוף חודש ספטמבר 2008, בגיל 24, בר עזבה את הארץ עם ארוסה אורון אפריאט, בכדי לנסות את מזלה בארצות הברית, במקביל שיחררה בארץ סינגל נוסף – "אהבה משגעת". לאור הצלחתו השיר חזרה בר לארץ. לקראת סוף פברואר 2009 הוציאה בר את השיר "בנק האהבה". למרות הצלחת הסינגלים, האלבום השמיני ששירים אלו היו מיועדים לו, נגנז, ובר פנתה לדרך חדשה בחברת המוזיקה "תטה עושים מוזיקה".
ב-2 באוגוסט 2009, נישאה בר לבחיר ליבה אורון אפריאט, ולכבוד המאורע כתבה והלחינה שיר לכניסתם לחופה – "אהוב שלי",  אחריו יצאו הסינגלים "שמלת כלולות", "הגיע הזמן", "עשה לה טוב" ועוד, מתוך האלבום השמיני הכפול "חיכיתי לך" שיצא באפריל 2012 ומכיל דיסק בונוס בשם "חפלה מטורפת" הכולל שבע מחרוזות של שירים בעברית, ערבית, טורקית וגיאורגית.
מעוניין/ת בהופעה של רינת בר אצלך באירוע? הזמן עכשיו