המקום- אמפי שוני. פסטורלי בהחלט כמו קיסריה הקטנה, המקום מלא עד אפס מקום.

האורחים- הוריו של רותם, ראובן עטר, פאר טסי, והוריה של בר רפאלי שאליהם נחזור בהמשך הכתבה.

הזמר- רותם כהן, את רותם המקסים הכרתי לראשונה בתחילת דרכו בעקבות חברה שאמרה לי את חייבת לשמוע אותו והציבה לי עובדה שהולכים להופעה שלו. דקה מתחילת ההופעה כבר הייתי שבויה בקסמיו בקולו בתנועות ריקוד שלו ובחום והאהבה שהוא מרעיף על הקהל.
רותם נראה בחור מופנם ועדין נפש מה שהופך אותו להיות נעים סבלני ומנומס.

תחילת מופע- כיבוי אורות, נגניו תופסים את עמדתם על הבמה מתחילים לנגן ורותם מצטרף אליהם הקהל מקבל אותו בכפיים סוערות.
רותם לבוש בשחור אך מסוגנן כתמיד מתחיל בשיר "מפריז ועד ליפו" ומיד עובר לשיר "בואי נדבר". בשיר הזה הוא מבקש מהקהל לשיר איתו חזק ונותן לזמרת הליווי שלו ליאת כבוד ומציג אותה והם שרים את השיר יחדיו.

רותם מסיים ומסכם במילה אחת: "וואו" עם נשימה ארוכה ומתחיל לספר שממש עכשיו לפני שנתיים הייתה ההופעה הראשונה שלו.
מנהלו דחף אותו לכך בזה שאמר לו שהוא חייב לשיר לעוד אנשים חוץ מלשיר רק לעצמו, הוא קבע לו הופעה בתאטרון בת״א, הם פירסמו ורותם נבהל אחרי ארבעה ימים הם קבעו עוד הופעה רותם הופיע והיה המום שקהל בכלל טרח להגיע אז הוא אמר שמבחינתו אמפי שוני זה גדול בעיניו. רותם בן 35 רווק כך הוא משתף וכל הבנות בקהל מריעות לו הוא מובך אבל זורם ומיד עובר לשיר הבא- "כמעט שהתרגלתי" הוא מבקש תאורה לקהל ומבקש לשמוע רק את הנשים ואח״כ רק את הגברים ובסוף השיר נגן הסקסופון שלו אוריאל פיינברגר נותן לנו להנות מכישוריו.

על השיר הבא הוא מצהיר שזה שיר שנכתב לפני שש שנים אך לא נכנס לאלבום ושמו "מושג לאהבה".
רותם משתף שבזמן המלחמה האחרונה המדינה חוותה חוויה מאוד קשה ולדעתו כל אומן עצר הכל וקם ועשה הכל כדי שחיילים יחייכו וישמחו וכך גם הוא עבר בבסיסים בצה"ל, היה במקלטים ואפילו הגיע לשיר לחייל בסורוקה אשר לא היה מוכן להשתחרר עד שרותם יגיע לשיר לו את השיר שהוא אוהב וזה שימח אותו ועשה לו טוב בלב ורותם מצא את עצמו עובר ממיטה למיטה כדי לשמח עוד ועוד חיילים שנפצעו ומיד שר את שירו "מרגיש".

הוא למד בניסן נתיב אך פחות התחבר למשחק ובחדר בביתו היה כותב שירים אשר לאט לאט הגיעו לידיהם של אומנים מצליחים וכשהוא היה שומע את שיריו ברכבים של אנשים הוא היה שמח ופגוע יחדיו כי חלומו היה לשיר בעצמו. עד שרותם החליט שהגיע זמנו לשיר ושר את "נגעת לי בלב" – שיר אשר כתב לאייל גולן.
לפני שבעה חודשים הוא כתב שיר לבן דוד שלו שהיה בעזה שנקרא "רק תחזור" ומקדיש אותו לכל חיילי צהל. הוא מספר שכילד הוא היה נוסע עם הוריו באוטו והיה שר ואמא שלו הייתה מתפעלת מאיך שהוא שר והאבא פחות היה מפרגן. האבא רצה שרותם יהיה בעבודה בטוחה ולכן הציע לו שיעבדו יחדיו בתעשייה האווירית אבל רותם המשיך בשלו, גר בלוד, בנה אולפן בבית והיה כותב שירים עד הבוקר ולא היה מדבר עם אביו.

יום אחד הגיעו חברים לבית הוריו והשמיעו לאב שיר שרותם כתב האב התלהב ורותם אמר לו כשאתה ישנת אני כתבתי. האב שיחרר אותו לדרכו והיום הם חברים מאוד טובים ורותם מקדיש לו את השיר "לכסות אותך". רותם מספר שלפני שנה הוא הוציא את שירו הראשון – "אל העולם שלך" שמיד קיבל הרבה אהבה ותגובות מטורפות ומפרגן לקהל שהכל בזכותו שהוא אוהב אותם ושהם יקרים לליבו .

לפני שבועיים הוא פגש את ציפי רפאלי (אמא של בר), אישה כל כך כריזמטית לטענתו. הם נתקלו אחד בשני בסלון של חברה משותפת ותוך כדי דיבור צלצל הפלאפון של ציפי עם השיר "אל העולם שלך" והיא סיפרה לו על אחותה זהבית שהלכה לעולמה לא מזמן והוא מקדיש לזהבית את השיר שבמהלכו ירד מהבמה מגיע היישר להיכן שציפי יושבת ושר לה את השיר בזמן שהם מתחבקים כמה פעמים חיבוק חם ואוהב. בהחלט רגע מרגש מאוד.
השיר הבא "איזה עולם" ותכף אחריו השיר "גם אני". רותם מסיים מודה ואומר שכל זה לא מובן מאליו והוא מציג את נגניו ואומר תודה ראשונה ואחרונה לאלוהים שבשמיים.

רותם יורד מהבמה אחריו כל הנגנים חושך מוחלט במקום שקט הקהל פונה לכיוון היציאה פתאום אור ניגון דרמטי וכמובן שרותם חוזר להדרן ושר את "אני יודע" כשכולם עומדים עם אורות הטלפונים דולקים כנרות ובאותה הנשימה עוד שיר "כשאחר" משולב בספרדית.

אז ללא ספק רותם כאן להישמע ולהישאר והופעתו המשובחת מעידה על כך.

1

2

3

4