ראובן כרמל נולד בשנת 1974 וגדל בבירת הנגב ב"ש ואת שירו הראשון כתב כבר בגיל 10. הוא מזוהה בעיקר עם הז'אנר היותר כבד של המוסיקה הים תיכונית.
לאחרונה חגג ראובן 26 שנות יצירה ולכבוד מאורע משמח זה, תפסנו אותו לשיחה אחד על אחד.

אהלן ראובן, מתי ואיך התחלת לכתוב?
כשאבי ז"ל נפטר. הייתי בן 10 וכתבתי לזכרו שיר שנקרא "אבא יקר ." את השיר נתתי לחבר יקר, הזמר ערן סופר שהיה גם שכן שלי. בדיוק באותה תקופה אסף חומרים לאלבום הראשון שלו וכשהשיר התפרסם ונתפס כלהיט גדול באותה תקופה פנו אליי זמרים רבים כדי שאכתוב להם וככה הכל בעצם התחיל.

מהם הלהיטים שכתבת ואתה הכי מתחבר?
כתבתי עד היום 488 סינגלים שיצאו לאור. מה יותר טוב ומה פחות אין לי מושג. את כולם כתבתי מהלב ,הקהל הוא זה שקובע. אני מתחבר לכולם במידה שווה.

מי הם הזמרים שגדלת עליהם, והזמרים שכיום אתה יכול להצביע עליהם "כוכבים" הבאים?
גדלתי בעיקר על זמרים ערביים, ומהזמרים הישראלים אהבתי את עוזי חיטמן וזוהר ארגוב. כיום יש הרבה מאוד זמרים צעירים מוכשרים כמו מאור אדרי, מתן בוזנח, שמעון עוקשי, קובי שושן ועוד רבים וטובים שיכולים להגיע רחוק.

היה לך בעבר סכסוך עם הזמר מאור אדרי, ספר בקצרה על המקרה?
היו לנו חילוקי דעות קלות שבדרך לא דרך הגיעו למדיה דרך אנשים קנאים. מאז הרבה מים זרמו בנהר וברוך ה' כל שיתוף פעולה בנינו יצר להיט עצום שהושמע בכל תחנת רדיו בישראל והגיע למליוני צפיות ביוטיוב ומכאן אאחל למאור בהצלחה בקיסריה בפעם השלישית בחודש הבא.

האם בגלל שאתה כותב לז'אנר היותר כבד זה כי אתה יותר מתחבר למוסיקה הטורקית, או שאתה אוהב עוד סגנונות?
אני יכול לשמוע הכל מהכל, אבל לאהוב בנפש רק את המוזיקה המזרחית שעליה גדלתי ושאותה אני אוהב ליצור כל יום מחדש.

מה מבדיל אותך ככותב מכותבים אחרים?
ההבדל ביני לבין כותבים אחרים הוא שרובם יצאו לאחרונה יחד עם הטכנולוגיה החדשה פייסבוק וכו', מה שגרם להם להתפרסם הרבה יותר מהר ולהגיע ליותר זמרים בזמן קצר בהרבה אני שמח בשבילם ומפרגן לכולם באהבה גדולה.

תספר איזה מקרה מעניין שקרה לך במהלך 26 שנות הקריירה שלך?
דבר מצחיק שקרה לי מתוך אלפי סיפורים זה שלילה אחד יצאתי מאולפני "מיכאלי" שבתל אביב, וקפצו עליי חיילים ממשמר הגבול, אזקו אותי לרכב וצעקו בקשר שהעבריין נתפס. שעות ניסיתי להסביר שחלה אצלם טעות אבל הם לא רצו לשמוע, עד שהעבריין שהם חיפשו נתפס בקצה השני של העיר והסתבר שהוא היה ממש דומה לי. בסופו של דבר שוחררתי לאחר 5 שעות בערך.

למי לא תסכים לכתוב שיר?
נתחיל בזה שכסף לא קנה אותי מעולם ולעולם לא אכתוב לשחצנים ומתנשאים.

מה הטיפים שלך לכותבים מתחילים?
כתבו תמיד בגובה העיניים, שמרו על צניעות ופשטות, תשתדלו לכתוב דברים שעדיין לא נכתבו כדי שתהיו מודל לחיקוית. הכל נראה קשה אבל אפשרי תאמינו בעצמכם ותצליחו בע"ה.

לאיזה זמר היית רוצה לכתוב שעדיין לא זכית לכתוב?
הייתי שמח לכתוב לעופר לוי שיר סטייל שנות ה 90. משהו שירעיד את המדינה אבל אם לא כתבתי עד כה סימן שזה לא הזמן, ומעבר לכך בגדול כתבתי תמיד למי שבאמת רציתי.

מי חברים שלך למקצוע?
יש כל כך הרבה ואם אזכיר שמות לא נסיים בעוד שנים ולשמחתי בכל יום אני מכיר חברים חדשים.

מה התוכניות שלך לעתיד הקרוב?
התוכניות הם ליצור וליצור וליצור להתחזק ולעסוק במצוות, בריאות איתנה לי ולכל עם ישראל שזה הרבה יותר חשוב מכל דבר אחר.

ולסיום, מה תאחל לגולשי "חפלה"?
אני רוצה לאחל לכל הגולשים של פורטל "חפלה" הצלחה בכל מכל כל, ולכל צוות האתר תבורכו מפי עליון.