עידן יניב נולד ב-18/10/86 בתל אביב להורים ממוצא בוכרי. בהשכלתו יניב הוא עתודאי במגמת הנדסת מחשבים, אולם תמיד נמשך למוזיקה. מגיל 11 עד 17 המוזיקה היוותה רק תחביב בחייו של יניב. בגיל 14 זכה במקום הראשון בפסטיבל שירי זוהר ארגוב בו ביצע את השיר "הפרח בגני".  בגיל 17 נוצר קשר בין יניב לבין ינאי רטפן, בעל סוכנות האמנים "כחול לבן אמנים", שלקח אותו תחת חסותו והמוזיקה הפכה לחלק המקצועי בחייו.

באוגוסט 2005 הוציא יניב את הסינגל הראשון "מבקש רק לשמוח", אותו תירגם מיוונית. בדצמבר 2005 הוציא את הסינגל "חושב עליה" בדואט עם ליאור דטאוקר שכתב והלחין את השיר. השיר צעד בתחילת שנת 2006 במצעד הפזמונים של רשת ג' וזכה רק להצלחה מועטה. כעבור מספר חודשים זכה להצלחה במצעד הפזמונים של גלגלצ ובעקבותיה להשמעות רבות בכל תחנות הרדיו.

ביולי 2006 יצא אלבומו הראשון של יניב, "חושב עליה", אשר כלל גם את השירים "גלגל ענק", "לילה לבן" והחידוש לשירם של להקת אטרף, "ענבל". במצעד הפזמונים השנתי של תשס"ו של תחנת הרדיו גלגלצ זכה השיר "חושב עליה" במקום השלישי, ובמצעד השנתי של רדיו "אמצע הדרך" זכה השיר במקום הראשון. לכבוד המצעד השנתי של גלגלצ חידש יניב את שירה להקת פונץ' "ונדמה שישוב".

בספטמבר 2007 הוציא יניב את אלבומו השני, "חכי לי".  לו קדם הסינגל "את יפה", שכתבה סמדר שיר והלחין דור דניאל, אשר זכה להשמעות רבות בכל התחנות. בסמוך לצאת האלבום יצא הסינגל "סרט הודי" בדואט עם דנה אינטרנשיונל, שהופיע גם באלבומה "הכל זה לטובה". לאחר מכן יצאו הסינגלים "בא הביתה" ו"חכי לי". על עיבוד רוב שירי האלבום אחראי יניב יחד עם עמית עמרמי ופטריק סבג, ובנוסף השתתף בהלחנת השיר "רגע לפני". האלבום כלל גם את גרסתו ל"ונדמה שישוב".

בשנת 2008 הקליט יניב גרסת כיסוי לשירה של להקת אבטיפוס "תשאירי לי מקום לחבק אותך" עבור הפרויקט "עבודה עברית". באותה השנה יצא אלבום ההופעה "חכי לי – בהופעה חיה", שתיעד את הופעתו של יניב ברדיו בר שבבית קשת. ההופעה תועדה גם על גבי DVD. באותה שנה, יניב השתתף בפסטיגל חנוכה.

במרץ 2009 הוציא יניב את אלבומו השלישי, "על הרחבה", שהורכב ברובו משירי פופ קצביים. לאלבום קדם הסינגל "מה עם אהבה" שכתב והלחין הנרי.  אחריו יצא הסינגל "נשיקה קטנה", שצולם גם לקליפ בהשתתפות כוכבי האח הגדול 2 עינב ויוסי בובליל.

במרץ 2011 הוציא יניב את אלבומו הרביעי, מתוכו יצא הבלדה "לא מוותר" שכתב והלחין דור דניאל, אחריו יצאו השירים הקצביים "בלתי נשכח", "אנשים אנשים", "אהבת חיי" ושיר הנושא של האלבום "כן לאהבה".

מעוניין/ת בהופעה של עידן יניב אצלך באירוע? הזמן עכשיו