עופר לוי נולד ב־17/6/64 בקריית אתא, את דרגו המוזיקלית החל בשנת 1988 עם צאת אלבומו הראשון "הקלפן" שזכה להצלחה בקרב חובבי המוזיקה הטורקית והערבית.

בתחילת 1990 הוציא אלבום "בהופעה חיה תפילת אדם", שהוקלט באחת מהופעותיו. גם אלבום זה הצליח בעיקר בקרב חובבי המוזיקה הטורקית והערבית.
זמן קצר לאחר צאת אלבום ההופעה, הוציא לוי את האלבום "לא יכול בלעדיה", שזכה להצלחה בקרב כלל אוהבי המוזיקה המזרחית, יהודים וערבים.
האלבום נמכר במאות אלפי עותקים, עם השירים המצליחים באלבום נמנים "אהבה אמיתית", "רוצה בה", "סאווח" (במקור של עבד אל-חלים חאפז).
בעקבות הצלחת האלבום חלה התעניינות רבה בעברו המוזיקלי של לוי שהובילה להצלחה מאוחרת של האלבום "הקלפן" שנמכר אף הוא במאות אלפי עותקים.
בשנת 1991 הוציא את האלבום "כוכב שנות התשעים", שהפך אותו לזמר נודע לכלל הציבור, מתוכו השיר המוכר "יום הרווקים". האלבום נמכר ביותר מ- 400 אלף עותקים ובכך הוא אחד האלבומים הנמכרים בישראל בכל הזמנים. בשנת 1992 הוציא לוי את האלבום – "אהיה לך מלך". כשנה לאחר מכן הוציא את "אוהב לחיות" מתוכו יצאו הלהיטים "מאוהב בגשם", "מהי אהבה", "אין לי יום אין לי לילה", "דרך מפתה" ו"לנצח לאהוב".
בשנת 1995, בעקבות ההצלחה המשותפת של לוי ושל לאה לופטין לביצוע לשיר "הכל פתוח", הוציאו השניים אלבום משותף בשם "הארץ המובטחת". בסוף 1995 החל לוי בחזרה בתשובה, הוא הפך לאדם דתי-חרדי וכמעט ולא שר עוד שירים מהתקופה בה היה חילוני. כשנתיים לאחר מכן, בעקבות קשיים כלכליים, הוציא לוי את האלבום "ציפור השמש". עם השירים באלבום נמנה השיר "חובות ליבי", שעסק בחזרתו בתשובה. בשנת 1999 הוציא את האלבום "בהופעה חיה", ובו אוסף שירים שהוקלטו במהלך הופעותיו משנים קודמות.
בשנת 2002 הוציא לוי אלבום בעל תכנים דתיים "שמע בני מוסר אביך" המבוסס על הלחנים הידועים משיריו, אך בשינוי המילים לתוכן של אהבת האל.
בין השנים 1997-2002 הופיע לוי בעיקר בכנסים שאורגנו על ידי ארגון "ערכים" שתכליתו היא החזרה בתשובה, תוך שמירת הפרדה בין גברים ונשים, ואיסור על הנשים לרקוד ולשיר. בסוף שנת 2002 הופיע לוי בתוכנית "בטברנה" בהנחיית שמעון פרנס בערוץ 2, שבה הודיע על כוונתו לחזור להופיע בפני קהל מעורב תוך הקפדה על הפרדת הנשים מהגברים, ושינוי המילים של שיריו הישנים לתוכן של אהבת האל. לאחר מספר חודשים החל לוי בהופעות. בשנת 2004 החלה תפנית במראהו החרדי של לוי, הוא גילח את זקנו והחל להופיע עם כיפה לבנה גדולה או כובע קסקט במקום מגבעת וחליפה שחורה.
בשנת 2005 הוציא את האלבום "מצייר אותך" בהפקת יעקב למאי ושי ראובני. כותבי השירים באלבום היו דוד זיגמן, ארקדי דוכין, יוסי גיספן ונערי רפול. האלבום זכה למעמד פלטינה. בשנת 2007 הוציא לוי את הסינגל "חיים שלי", ואת השיר המשותף עם זהבה בן "שאני איתך" ובנוסף הוציא לאור את הדואט עם הזמר לידור יוספי "אח יא בינתי".
בשנת 2008 הוציא לוי אלבום הופעה כפול בשם "ההופעה" שהוקלט בהאנגר 11 תל אביב בשתי גירסאות: אחת באודיו והשניה בוידאו.
לאחר מכן הוציא סינגל מאלבומו הבא "תפילתו של ילד" שהיה במשך כמה שבועות במקומות הראשונים במצעדי ההורדות לטלפונים הסלולרים.
בשנת 2009 החל בסבב הופעות ארצי שזכה להצלחה גדולה. בנובמבר 2010 הוציא את האלבום "בדרך שבחרתי", ויצא עמו לסיבוב הופעות ברחבי הארץ.
במאי 2011 הוציא גירסת כיסוי לשירו של שלמה ארצי "גבר הולך לאיבוד" ובאותה השנה הופיע באמפי קיסריה וזכה להצלחה גדולה עם הופעותיו.
מעוניין/ת בהופעה של עופר לוי אצלך באירוע? הזמן עכשיו