שרית חדד – "תחזרי"

כשהמוסיקה המזרחית סחפה את המדינה והובילה את הקצב במדינה, כולם חיפשו את שרית חדד. בסופו של דבר, יצא אלבומה ה-20 והחגיגה היתה גדולה. עכשיו בדרך לאלבומה ה-21, ואחרי שלושה סינגלים קצביים, מוציאה חדד, בלדה מרגשת בשם "תחזרי" למילים של הזמרת דקלה וללחן שלה עם עידו אוחיון.

קולה של שרית בולט מאד על רקע ההפקה והעיבוד המינוריים בשיר ומאפשר לנו לשמוע  ולהתייחס גם לכל מילה בטקסט. בימים אלה מתכוננת שרית ליציאת אלבומה החדש וגם לחזור ולכבוש את עמדת המנטורית בעונה השנייה של "דה וויס" בערוץ 2.

פיני חדד – "תרקדי"

פיני חדד פרץ עם הלהיט" לא לבד" ב-1993 ומאז הוציא כמה וכמה אלבומים, אבל בשנים האחרונות כשמהפיכת המוסיקה המזרחית היתה בעיצומה, לא שמענו הרבה ממנו והוא לא הוציא אלבום חדש.

בשלוש השנים האחרונות, הוציא חדד, מספר סינגלים , אבל אלבום חדש אין. בנתיים יוצא סינגל נוסף, הפעם למילים ולחן של הזמר הצעיר אופיר כהן לעיבוד של אלי קשת.  "תרקדי" הוא שיר שמח וקולו של חדד מזכיר לנו כמה תמיד טוב לחזור ולשמוע משהו חדש ממנו.

אתי ביטון – "רק לאמא"

לפני פחות משנה יצא אלבום הבכורה של אתי ביטון ומתוכו הכרנו כמה שירים כמו שיר הנושא "פתגם סיני" , "אמא שלי" ואחרים.  עכשיו בלי לחכות הרבה, מוציאה ביטון את הסינגל החדש "רק לאמא" , סנונית ראשונה מאלבום שני שייצא בקרוב. אופיר כהן אחראי גם כאן על המילים והלחן. ועל העיבוד יעקב למאי. אתי שעזבה את בית ההורים בבאר שבע לטובת המרכז, מוציאה שיר געגועים לאמא, בסיגנונה המושפע מהשירה הערבית האותנטית.

בז'אנר שאין בו הרבה זמרות, נעים לשמוע קול נשי נוסף שמנסה לתפוס את מקומו בשדרה המובילה של המבצעים.

דודו אהרון – "אבא, סלח לי"

נדמה שהז'אנר הים תיכוני, מיצה קצת את שירי החתונות והחיזורים המתקתקים ומחפש עוד ועוד מחוזות טקסטים אחרים. אצל דודו אהרון כבר הכרנו את השיר "אמא יקרה" ועכשיו הוא חוזר עם סינגל חדש לקראת אלבום חמישי וזה עוד שיר משפחתי הפעם לאבא. השיר מתאר באינטימיות מערכת יחסים בין אב לבנו וסביר להניח שכמו השיר לאמא, גם הוא ידבר לאנשים רבים.

עמיר בניון – "ילדות נשכחת"

יש חידושים ויש חידושים. כשיוצר יחודי וחשוב במוסיקה הישראלית כמו עמיר בניון לוקח קלאסיקה של נורית גלרון ומבצע אותה מחדש, אנחנו שומעים שיר חדש כמעט לגמרי. הפרשנות המוסיקלית והביצועית של בניון למילים החרוטות של יעקב גלעד והלחן המרגש של יהודית רביץ, גורמים לתוצאה מרעננת, מרגשת וסוחפת .

השיר הוא סינגל נוסף שמשחרר בניון אחרי החידוש ל"שדות גולדברג" של מאיר אריאל ולפני יציאת אלבומו החדש שיקרא "שירי ארץ אהובה" ויכלול רק חידושים לשירים ישראליים ישנים שבניון אוהב ובחר לבצע בהגשה המיוחדת והשונה שלו. פרויקט בהחלט מסקרן שבטוח עוד יזמן לנו הפתעות בקרוב.