הזמר המוערך יובל טייב הופיע אמש (יום ב') בזאפה בירושלים לעיני אולם מלא ב-350 צופים. בקהל ניתן היה לראות קהל חילוני לצד בני ישיבות ודתיים בעלי כיפות סרוגות – מיקס נדיר של קהל שמעיד על כך שהזמר החל להתקרב למנייסטרים. הכרטיסים למופע נמכרו כולם והודעת "סולד-אאוט" יצאה 48 שעות לפני המופע.

המופע נפתח עם ביצוע לשיר "למסטק" ("אתן לך שנים" של ליאור נרקיס – בערבית) השקט והמרגש, מכאן לקח טייב את הקהל למסע מרגש בין שירי מסורת וקודש לבין שירים בשפה הערבית, לצד מיטב להיטיו. הביצועים לקלאסיקות בערבית "סאווח", "אינתה עומרי" ו"וואלה מארה" התקבלו בהתלהבות בקהל שהגיב במחיאות כפיים סוערות לביצועים הוירטואוזים של טייב.

שיא המופע היה בעת הביצועים ללהיט הגדול של טייב – "נחמוני" ובעת הביצוע הכפול לסינגל האחרון ששוחרר "ילד גדול" – ניכר היה לכמה רגעים שהמופע הוא מופע שירה בציבור – טייב שר בליווי שירה אדירה של כל הקהל.

במבט על הבמה נדמה שטייב החליט לעלות לליגה של הגדולים, העניין ניכר בבחירת המפיק המוזיקלי והנגנים שאינם עובדים עם הז'אנר הדתי באופן תדיר – אלי אדרי המוכר מהמופעים הגדולים של דודו אהרון בהיכל נוקיה וקיסריה ומהפקת המופע של פאר טסי ומ-8 הנגנים שניגנו על הבמה בהפקה מושקעת שרובם מבכירי נגני ישראל.

במופע הקדיש טייב את התהליל – פיוט תוניסאי עתיק לאביו דניאל המלווה אותו כברת דרך ארוכה – עוד מהיותו "ילד פלא" בעולם המוזיקה הדתית.

היו ב"זאפה" אמש כמה וכמה שדיווחו שלא זכורה היסטריה כזו סביב מופע בז'אנר הדתי וללא ספק זוהי נקודת מפנה בקריירה של טייב. מההפקה של יובל טייב נמסר שבקרוב יפורסמו תאריכים ל-3 מופעים נוספים – צפון, דרום ומרכז.

14

21

31

41

51

צילום: שרון רביבו