סגיב כהן בוגר בית הספר לג'אז ולמוזיקה "רימון". במהלך הלימודים זכה בתחרות "שירימון" עם ביצועו לשיר "את לי לילה" של בעז שרעבי, שלימים נכלל באלבומו הראשון של כהן. בשנת 2001 השתתף בקדם אירויזיון עם השיר "אומללה-לה". השיר לא זכה בתחרות, אך הושמע רבות בתחנות רדיו. כהן השתתף כמתמודד בתוכנית "המלך הבא" בערוץ yes בריזה.

בשנת 2004 ראה אור האלבום "חכי עוד רגע" בו השירים הבולטים ביותר הם "חכי עוד רגע", "את לי לילה", "מה לך", "תני לי אוויר" והדואט "ארץ אבודה" עם מרגלית צנעני. כמו כן השתתפו באלבום גבריאל בטלר ו"אילן בבילון" ממשפחת תאקט. בעקבות הצלחת האלבום יצא כהן לסיבוב הופעות ואירח את הרכב הגוספל ג'אז של עופר פורטוגלי, אבנר גדסי ומרגלית צנעני.
בנובמבר 2004 השתתף סגיב במופע בינלאומי בוורשה שבפולין לכבוד ציון יום מינויו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני. בסוף 2005 ראה אור אלבומו השני – "התגשמי לי", השירים הבולטים מתוכו היו "איתך", "התגשמי לי", "ישקף" ו"פרח באביב". ב-2007 ראה אור אלבום שנקרא "ישקף אלוקים", שהכיל שירים מן המקורות, ואיגד שירים ששר כהן בעבר לצד שירים חדשים. השיר "ישקף" מ"התגשמי לי" נכלל באלבום. בנוסף להיותו זמר-יוצר, כותב סגיב גם לאמנים אחרים כמו מרגלית צנעני, פיני חדד, שיר לוי ועוד.
בספטמבר 2008 ראה אור אלבומה של גלי עטרי "בין האש ובין המים", שאת כל שיריו כתב והלחין כהן, מתוכו שר ישחד איתה את הדואט "מהמרחקים".
בשנת 2010 הוציא סגיב את אלבומו "הרגע" מתוכו יצאו הלהיטים – "בדרך אלייך", "שימני כחותם" ו"הכל בשבילך". במהלך שנת 2011 הוציא את "הללו" אלבום ובו מבחר תפילות ופיוטים שזכה להצלחה גדולה.
מעוניין/ת בהופעה של סגיב כהן אצלך באירוע? הזמן עכשיו