נאור אורמיה (במקור אורמיאן) נולד ב-6/4/92 בראשון לציון, כבן למשפחה ממוצא אשכנזי ומצרי, נאור גדל על מוסיקה מערבית המכילה שירים של אלביס פרסלי וארית'ה פרנקלין לצד מוסיקה ערבית עם שירים של אום כולתום ופריד אל אטרש. משתי התרבויות השונות עליהן גדל קיבל את השראתו למוזיקה עם סגנון משלו.

את תחילת דרכו המוסיקלית אורמיה החל אורמיה בתור מלצר מזמר כאשר הוא בנוסף לשירה הוא משמש גם כדרבוקיסט. את פריצתו הגדולה של אורמיה ניתן לייחס למנהלו האישי רוברטו בן-שושן, אשר זיהה את הפוטנציאל הטמון בו ולקח אותו תחת חסותו. כשהוא עוד לא בן 18, הוציא נאור את הסינגל הראשון שלו "איפה הימים" אותו כתב והלחין, מיד אחריו הוציא אורמיה את הסינגל השני שלו "אני מת לדעת" ואת "מה שאת צריכה" אשר גם על המילים והלחן שלהם אחראי אורמיה. הסינגל הרביעי של נאור היווה את הפריצה הגדולה – "אהבת חיי" חידוש לשירם של שי שלום ואיילה. לקראת סוף שנת 2010 השיק אורמיה את אלבום הבכורה הנושא את שמו. במצעדי שנת תש"ע זכה נאור בתואר 'תגלית השנה' בתחנות מקומיות שונות.

כחודשיים בלבד לאחר צאת אלבום הבכורה שיחרר נאור סינגל ראשון מתוך אלבומו השני "לא מוצא את עצמי" וכחודש לאחר מכן את "יוצא מדעתי" ואת "בצעדייך" כשעל המילים והלחן של כולם אחראי נאור.

בחודש מרץ 2011 התגייס אורמיה לצה"ל תוך עבודתו על האלבום השני, ומתכונן להופעתו הראשונה בקיץ באמפיתאטרון קיסריה.

מעוניין/ת בהופעה של נאור אורמיה אצלך באירוע? הזמן עכשיו