בימים אלו נבנה קאסט השופטים לריאליטי המוסיקלי החדש של הזכיינית 'רשת' – "אקס פקטור". לאחר שהוכרז כי רמי פורטיס יקח חלק בפאנל, מסתבר כעת כי גם משה פרץ מצטרף אל תוכנית גילוי הכשרונות החדשה לאחר ששפט ב"כוכב נולד" ושימש כמורה ב"בית הספר למוסיקה", שתיהן של הזכיינית 'קשת'.

אל פורטיס ופרץ עתידים להצטרף שני שופטים נוספים, דבר אשר מסעיר את הרשת ומרחיב בכל יום מחדש את רולטת השמות. יודעי דבר טוענים כי ריטה, עידן רייכל ושלמה ארצי סרבו להצעה.

שרית חדד ושלומי שבת, המנטורים המזוהים עם The voice, לא יעזבו אף הם את הפורמט המצליח בו לוקחים חלק. שמות נוספים שעלו בגזרת האמנים הים תיכוניים הם ישי לוי, קובי פרץ, מושיק עפיה ואף אייל גולן.

על הצטרפותו אל התוכנית מסר משה פרץ: "כאמן ויוצר אני מרגיש מחויב לעצמי ולקהל המעריצים שלי לחדש, לרגש ולהביא תמיד את הדבר הבא, בכל תחום. בחרתי להצטרף לתוכנית 'אקס פקטור' כי זהו הפורמט המנצח והמוצלח ביותר לטעמי בכל העולם. אני מתרגש לקראת תחילת העבודה על הפרויקט הענק הזה".

בדומה לתוכניות המוסיקה האחרות, "אקס פקטור" תחפש את הכישרון הבא של ישראל. זהו פורמט בינלאומי מצליח אשר החל בשנת 2004 ומורכב ממספר שלבים, ביניהם – אודישנים מול הפקת התוכנית ומול השופטים, מחנה אימונים, ביקור בבתי המתמודדים ושלב הופעות חיות.