מושיק עפיה, נולד ב- 3/1/74 בחולון והחל את דרכו המוסיקלית כשהיה בן 19.

את אלבומו הראשון "גשם טפטף" הוציא בשנת 1995 אותו הקליט במימון אישי – עפיה מכר את רכבו ויצא להגשים את חלומו – אלבום סולו ראשון. עפיה גדל בבית רווי מוסיקה טורקית ויוונית ושר מגיל צעיר מאוד.

עם ההחלטה להקליט אלבום, פנה מושיק אל מיטב הכותבים בז'אנר הים תיכוני שכתבו מילים בעברית ללחנים תורכיים ויוונים נוגים ושקטים. בעיצומן של ההקלטות, רכש את זכויות האלבום מפיק תקליטים ודאג להפצתו, האלבום זכה להצלחה רבה בקרב רוכשי הקלטות וקהל המועדונים. עם הצלחת האלבום החל מושיק להופיע במועדונים ים-תיכוניים וצבר קהל, כשנה לאחר מכן הוציא את אלבומו "תמיד איתי" ולאחר עוד שנה את "סיפור אהבה" שזכו שניהם להצלחה שקטה יחסית. בנוסף על מנת להתפרנס עבד מושיק בעבודות מזדמנות.

אלבומו הרביעי שיצא בשנת 1998 הוליד את הלהיט "רק נשיקה", אחריו הוקלטו עוד שני אלבומים שאף הם לא הובילו להצלחה המיוחלת. למרות הכל מושיק המשיך להתמיד ולהקליט ואז הגיע המפנה.

ההצלחה הגדולה הגיעה עם אלבומו השביעי הנושא את השם "חלום מתוק" שיר הנושא של האלבום הוא דואט עם הזמר היווני שלומי סרנגה שכבש כל מצעד אפשרי והביא את מושיק לתודעה לה ייחל, באלבום זה שינה עפיה את כיוונו המוזיקלי ועבר להקלטת שירים יותר קצביים ופחות עצובים.

מאז הקליט עפיה עוד שלושה אלבומים והנפיק להיטי ענק, ביניהם – "אני לא זמין", "יש לי אותך", "וזו היד שלך", "את האחת" ועוד רבים.

בשנת 2007 מתוך האלבום "אין היגיון באהבה" עפיה וסרנגה נפגשו בשנית והקליטו את השיר העברי-יווני "פעם בחיים". בעקבות השיר הם שיתפו פעולה בתכנית "פעם בחיים" ב- YES והתגוררו במשך עשרה ימים בביתו של פרופסור גרשוני מהטכניון בחיפה. במסגרת התוכנית השניים גם יצאו ללמוד בטכניון, אך המצלמה הצליחה לתפוס אותם עושים חיים בחצר הטכניון הרבה יותר מהשעות בהן בילו בחדרי הלימוד.

בשנת 2009 הקליטו השניים את השיר "גן העדן שבליבך" – שיתוף פעולה שלישי ביניהם מתוך האלבום "מבט שנוגע".

כשנה לאחר מכן, בשנת 2010 הוציא עפיה את אלבומו ה-12 "בשבילי".

בתחילת שנת 2011 נשא מושיק את בחירת ליבו נטלי לאישה באירוע גדול ומתוקשר בו הופיעו מיטב האמנים במוזיקה הים-תיכונית.

מעוניין/ת בהופעה של מושיק עפיה אצלך באירוע? הזמן עכשיו