ליאור נרקיס נולד ב-8/11/76 בחולון, כבן זקונים לדוד וחנה נרקיס. את דרכו המוזיקלית החל נרקיס בגיל 16 בו הוציא את אלבומו הראשון "תפילת חיי" שכלל בעיקר שירים בסגנון טורקי. מתוך האלבום התבלט בעיקר השיר "כמו פרפר".

כעבור שנה הוציא נרקיס את אלבומו השני, שנחשב לטורקי שבתקליטיו – "העולם כמו גלגל" בו כתב נרקיס שניים משיריו – "טיילתי ברחובות" ו"אהבת אמת". האלבום נחל כישלון יחסי.

במהלך גיוסו לצה"ל, בשנת 1994 הוציא נרקיס את האלבום "את הוא הכוכב", שנחל הצלחה מועטה, בעיקר בזכות הלהיט "ילדונת" שזכה להשמעות רבות. במהלך שירותו הצבאי היה נרקיס שותף, יחד עם חברו לילדות תמיר צור, להקמת צוות ההווי המזרחי הראשון.

בשנת 1998, לאחר שחרורו מצה"ל הוציא נרקיס את האלבום "סימנים", שכלל להיטים רבים, ביניהם השיר "מיתר" שהוא דואט עם הזמר תמיר גל. להיט נוסף מתוך האלבום היה השיר "לא מנסה".

לאחר צאת אלבום זה ביצע נרקיס מהפך בסגנונו המוזיקלי, כאשר עבר ממוזיקה מזרחית טורקית למוזיקה ים תיכונית קלילה. בשנת 1999 הוציא את האלבום "חי לאהבה", שכלל בעיקר מחרוזות ללהיטים מזרחיים.

כעבור שנה, בשנת 2000 הוציא את האלבום "רק איתך", שכלל את הלהיט "לכל אחד יש", הדואט עם שלומי שבת שגם כתב את הלחן למילים של עוזי חיטמן. השיר, שנבחר כ"שיר השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג', היה להצלחה הגדולה ביותר של נרקיס, ואיתו הוא פרץ גם את גבולות המדינה והחל להופיע בחו"ל.

בשנת 2001 הוציא נרקיס את האלבום "זה מהלב", שכלל את הלהיטים "תגידי" ו"דוקטור". בשנת 2002 השתתף נרקיס בפסטיגל חנוכה, שבו הגיע למקום השני עם השיר "חיים כמו בסרט".

בשנת 2003 ייצג נרקיס את ישראל בתחרות האירוויזיון שנערכה בלטביה. נרקיס שר בתחרות את השיר "מילים לאהבה" שכתב יוסי גיספן והלחין יוני רועה, והגיע למקום ה-19. השיר נבחר על ידי השופטים מתוך ארבעה שירים שאותם הציג נרקיס בקדם אירוויזיון פרטי שנערך בירושלים. כל ארבעת השירים הופיעו באלבום "מילים לאהבה" שיצא באותה שנה.

בשנת 2005 חזר נרקיס לשיר לאחר הפסקה בת שנתיים, והוציא את האלבום "חתול רחוב".

בשנת 2006 הוציא את האלבום "מילים שלא אמרת", שבו שילב מוזיקת פופ עדכנית עם מוזיקה ים תיכונית בשילוב טורקי.

בשנת 2008 הוציא את האלבום "סהרורי" שזכה למעמד של אלבום זהב על מכירות של 20,000 עותקים וכלל את הלהיט "המלכה שלי", שהלחין נרקיס למילים של יוסי גיספן.

מסוף שנת 2008 החל נרקיס להוציא סינגלים מתוך אלבומו ה-13, ביניהם "אתן לך שנים", "מתוקה", "העיניים שלי", "שפוי בשבילך" ו"ערב טוב" שהפך ללהיט ענק.

בנובמבר 2009 נשא ליאור לאישה את בחירת ליבו ספיר וענונו, ולאחר מספר חודשים נולד להם בנם הבכור דיויד.

במהלך שנת 2010 הוציא נרקיס את השיר "אני מבטיח" – דואט עם אייל גולן שכתב יוסי גיספן והלחין נרקיס. באוגוסט של אותה השנה יצא האלבום "ערב טוב" והגיע למעמד מכירות של זהב לאחר שבועיים בלבד.

 

מעוניין/ת בהופעה של ליאור נרקיס אצלך באירוע? הזמן עכשיו