יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה הוא ללא ספק אחד הימים המרגשים ומאחדים ביותר במדינתנו, רגע לפני שנחגוג את עצמאותנו במדינה, האמנים מרכינים ראש ומשתפים אותנו ברגשותיהם באמצעות הרשתות החברתיות.

ליקטנו עבורכם את הסטטוסים המרגשים ביותר:
איתי לוי ריגש אותנו עם ציטוט מהשיר "גיבורים": "נזכור לעד את כל 27,672 הנופלים ונפגעי פעולות האיבה אשר חרפו נפשם במלחמות ישראל.
יהי זכרם של חללי מערכות ישראל וכל הנופלים ברוך."
18194238_697012027137096_7719604865268560151_n

בן אל תבורי שיתף אותנו בתמונה וסיפר על תקופת שירותו בצבא: "לפני ארבע שנים הייתי חייל, התפקיד שלי היה לשכנע בני נוער להתגייס- למה זה חשוב ועד כמה זה ישפיע להם על החיים.
השלוש שנים האלו שנתתי למדינה הפכו אותי לגבר שאני היום, מילד צעיר מזמר שחולם, לאדם שאני עכשיו.
היום, אנחנו נזכור את כל אלה שחרפו את נפשם בשבילנו, כדי שנוכל להמשיך לשמוח ולשמח, שנוכל להמשיך לשיר, שנוכל להיות עם גאה אוהב ומלוכד.
לקהל הצעיר שלי שעוד מעט יתגייס לצבא הכי טוב בעולם, תזכרו! זה כבוד לשרת את המדינה שלכם."

vsdv

רביב בן מנחם כתב מכתב מרגש לאביו צדוק ז"ל שנהרג במלחמת לבנון: "אבא יקר שלי, איך שם למעלה? אלוהים שומר עליך?
הוא סידר לך מקום טוב שתוכל לצפות עלינו כמו שצריך? רציתי לספר לך משהו אבא, ליאן, ילדתי הקטנה והיקרה, נכדתך, תהיה בת 9 השנה.
9… המספר הזה ששורף אותי ומציף את יגוני בכל פעם מחדש.
זה הגיל שבו הייתי אני, כשעזבת אותנו פתאום, מבלי להודיע, מבלי להתכונן לכלום.
שתדע, לפחות פעם בשבוע, אני מתבודד עם עצמי בשעות הקטנות של הלילה ופשוט מזיל דמעות. בוכה עליך כמו ילד קטן. זה לעולם לא עובר, הכאב פשוט מתפרץ מבלי לדפוק בחדרי הלב. אבל האבסורד הוא שזה הדבר היחיד שמשחרר קצת, מעניק מרפא למזור לתקופה קצובה, כמו אסיר עולם שיוצא לחופשה קצרה וחוזר אל כותלי הכלא.
אני משתדל להיות שפוי בעולם העקום שלי, בעולם שהורגלתי בעל כורחי לחיות בלעדיך, עם נשמה שרופה, מצולקת ומלווה בכאב אין סופי. אתה לא יודע כמה זה קשה לי אבא, כמה קשה לי לשרוד את אבדנך, את נוכחותך, הכריזמה, שמחת החיים שהבאת לקרוביך. זה חסר. חסר לי מאוד.
אבא, היה רגוע שם למעלה. יש לך ילדים לתפארת – ילדים טובים ומחונכים, מגדלים בית בריא ואוהב, בדיוק כמו שהיית רוצה. כל כך רציתי שתראה את הנכדים שלך, הכלות והחתן שלך, תראה כמה אור, אוויר, אחדות ושפיות הם נותנים לי, לאחיי, ובעיקר – לאמא.
אבא אל תדאג, אנו שומרים על אמא מכל משמר, דואגים לה, נפגשים איתה, יחד עם כל המשפחה בארוחות שבת, מעבירים חוויות ו…כן…אתה עולה על שפתינו לעתים קרובות. מה היה קורה אם היית בעולמנו היום, יושב איתנו סביב השולחן, יחד עם כולנו, צוחקים, מעבירים חוויות. אתה חסר. חסר לכולנו מאוד.
אבא יקר, אל מול ההתמודדות האין סופית עם הכאב והגעגוע, כמעט 355 שנה אחרי, אני מוצא מעט נחמה כשאתה בא לבקר אותי בחלומותיי מידי פעם, לחייך את החיוך השובה שלך, לתת לי חיבוק ולחזק אותי בעולם לא מושלם בלעדיך. אבא קדוש שלי, נוח על משכבך בשלום. ומה איתי? אני אמשיך להיקרע בן צחוק ובכי, בין שמחה וכאב. כי כנראה שזה מה שנגזר עליי מאותו מקום שאתה נמצא בו כעת.
מצפה לך בחלום הבא שלי.
יהי זכרך ברוך גם אחרי יומי האחרון.
רביב רם-בן-מנחם (רביבו)"

דודו אהרון סיפר על השיר שביצע לזכרו של עמית בוסידן ז"ל: "לפני כ-5 שנים פנו אליי בבקשה להשתתף בפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר", הכבוד כולו היה שלי למען המטרה הנעלה להנציח את לוחמינו הגיבורים ז״ל אשר חירפו נפשם למען מדינתנו.
נשלחו אליי מאות טקסטים של חיילים שנפלו וכתבו את אשר על ליבם בזמן שירותם הצבאי , מבין כל מאות הטקסטים צד את עיניי טקסט שמיד נגע לליבי בכנות שלו, את הטקסט ״תהיי איתי״ כתב עמית בוסידן ז"ל.. עמית נקרא למילואים עם פתיחת מבצע ״חומת מגן" בשטחים, ובמהלכו נפל בקרב הדמים במחנה הפליטים ג'נין יחד עם שנים עשר מחבריו.
פגשתי את הוריו ובני משפחתו כשתארו אותו כמנהיג שקט, אך דומיננטי מאד, שהצליח להוביל ולאחד את סביבתו, בזכות התנהגותו השקטה והמאופקת.
עמית יהי זכרך ברוך.
ויהי זכרם ברוך של כל חללי מערכות ישראל,
ותנחומיי מהלב לכל המשפחות השכולות.
לשמיעת השיר בYoTube לחצו על הלינק – https://youtu.be/p4RIuZbcnYM"
18274892_10154643764672689_65348661203545536_n

משה פרץ שיתף אותנו בשירו המרגש "אח שלי":

אייל גולן, שרית חדד, עידן יניב,  מאור אדרי ואמנים נוספים שיתפו אותנו בתמונות וטקסטים מרגשים.

יהי זכרם של הנופלים ברוך.