יהונתן וענונו, זמר צעיר ומוכשר מאור עקיבא, הספיק לשחרר עד כה 3 סינגלים "יש מלחמות לנצח", "תמיד כשאת עולה" וביצוע מחודש לשירו של ישי לוי האגדי "השער לגן עדן", שזכה להשמעות יפות בתחנות הרדיו האזוריות.

היום (26.3) מתקיים "היום הסגול הבינלאומי" במסגרת שבוע המודעות לאפילפסיה. במהלך היום, אנשים בכל העולם מתבקשים ללבוש סגול, במטרה  למגר את הדעות הקדומות וליידע את המתמודדים עם אפילפסיה שהם לא לבד.

 
לציון "יום האפילפסיה הבינלאומי" יהונתן (חולה אפילפסיה בעצמו) משחרר את הסינגל "רק לא ליפול" שבא לעודד את החולים, ולעלות את המודעות של המחלה בישראל.
את השיר כתב יהונתן בעצמו והלחין יחד עם חבריו אברהם טלאל ומאור שושן, כשהאחרון אחראי גם העיבוד והפקה המוסיקלית.

היי יהונתן, ברכות על היוזמה המוברכת. תספר לנו קצת על ההתמודדות עם מחלת האפילפסיה והאם זה מפריע לך ליצור להתעסק במוסיקה?

בהתחלה שגיליתי את המחלה היה לי נורא קשה להתמודד ולא ידעתי איך לאכול את זה.
בהמשך התחלתי להבין מה קורה באמת, וראיתי בזה קפיצה בשבילי רק להתחזק ולראות יותר קדימה את העתיד.
 
בסך הכל אני מסתדר יפה מאוד ונמצא בעשייה. אם זה הופעות בכל הארץ, עבודה על אלבום באולפן ואפילו לאחרונה קיבלתי פניות להופיע בחתונות עקב השיר שחידשתי "השער לגן עדן" של ישי לוי .

תספר לנו קצת על הרעיון והיוזמה לכתוב שיר לכבוד היום החשוב הזה.

כחולה במחלה החלטתי שהגיע הזמן לעשות מעשה, מכיוון שאין בארץ עמותות או אגודות שדואגות לחולי האפילפסיה, והגיע הזמן שיתחילו להתעורר ולהתייחס גם לקבוצה שהיא יחסית קטנה לעומת חולים אחרים. כל מחלה כמובן היא בפני עצמה ואין כאן יותר גרוע או פחות, אני פשוט חושב שצריך להיות מקום שידאג גם לחולי האפילפסיה.

כתבתי את השיר והלחנתי אותו יחד עם חבריי אברהם טלאל שהוא גם הנגן גיטרה שלי בהופעות ויחד עם מאור שושן שהפיק את השיר בצורה מדהימה. כולם נרתמו למשימה בהתנדבות מלאה חשוב לציין, גם אלון יהודה לקח את על עצמו את עניין היחסי ציבור וחברת לינקטון בע"מ שמיד הסכימו ללא היסוס, בלעדיהם זה לא היה קורה!

מה היית רוצה למסור לכל מי שקורא את הראיון?

הייתי מאוד רוצה שאנשים יבינו שיש קשיים לכולם, לכל אחד זה מתבטא בצורה אחרת והכי חשוב זה להאמין ולהתחזק מכל מה שקורה לנו. אני באתי מהעולם החרדי בעבר הייתי בישיבה וכיום גם כשאני חילוני האמונה תמיד נמצאת בי לאורך כל הדרך.

אני רוצה להודות לכולם על ההיענות ליום המיוחד הזה בעיקר בשביל כל החולים במחלה, וכמובן לפורטל "חפלה" שתמיד דואגים לפרגן!