עידן יניב רק בן 28 אבל נראה שהוא כבר המון שנים בתעשיית המוזיקה. לאחר שפרץ בענק עם הלהיט "חושב עליה" ב2005 ושחרר 4 אלבומי אולפן ("חושב עליה", "חכי לי", "על הרחבה" ו"כן לאהבה"), אלבום הופעה ואלבום אוסף, קיבע עידן את מעמדו במיינסטרים הישראלי. למרות שבתקופה האחרונה היה נראה שקצת נעלם מהמפה, מוכיח הזמר כי עוד מוקדם להספיד אותו ובתקופה האחרונה חזר הוא בענק  עם השתתפות בתוכנית הריאליטי של Yes "בוליווד", שחרור הסינגל המצליח "הכל מהכל" ביחד עם איזי ואת "זה יותר מדי" מתוך אלבומו החדש.

כעת מגיע אלינו הסינגל החדש והעוצמתי "בדרך לעצמי", שמרגיש כמו להיט מהרגע הראשון ששומעים אותו. לכבוד הסינגל, ערכנו עם עידן ראיון חגיגי בו הוא מספר על השיר החדש, על צילומי הקליפ ועל השתתפותו בתוכניות טלוויזיה נוספות.

היי עידן, ברכות על צאת הסינגל החדש "בדרך לעצמי", מה אתה יכול לספר לנו על זה הסינגל החדש – "בדרך לעצמי".
"בדרך לעצמי" בהפקתו המוסיקלית של ניצן קייקוב, מציג סגנון מוסיקלי נוסף של פופ-רוק שמאפיין מאוד את האלבום החדש ונותן טעם ייחודי שלא ישכח. הטקסט מתאר מסע שעובר אדם עד לרגע בו הוא זוכה להגשמה עצמית.

הסינגל החדש מתאפיין בביצוע עוצמתי ואישי. האם מילות השיר שנכתבו ע"י נועם חורב מתייחסות לחייך האישיים?
בפעם הראשונה ששמעתי את השיר ברמת הסקיצה הייתי לבד ברכב, ותוך כדי נסיעה השנים האחרונות רצו לי מול העיניים. כמו סרט שמתאר את כל החוויות המרגשות שעברתי, ההופעות, הקהל, ההקלטות באולפנים. הבנתי מהר מאוד את החיבור העמוק שלי עם הטקסט שכתב נועם חורב ואת ההתבגרות שלי תוך כדי הקריירה, אני בטוח שכל אחד שישמע את השיר יוכל להזדהות עם הטקסט ברמה האישית.

אל הסינגל החדש מתלווה גם קליפ מיוחד, מה אתה יכול לספר לנו עליו?
תמיד רציתי לצלם קליפ דוקומנטרי אמיתי. בשיר הזה הייתה לי הזדמנות לתעד מסע הופעות והקלטות. צילמנו את הקליפ במשך חצי שנה בבימויו של נהוראי חובב ביטון. הקליפ מפגיש אותי עם המקומות שאני הכי אוהב בעולם – אולפן ההקלטות והבמה. מצד אחד אני מקליט שירים חדשים, פוגש יוצרים, נגנים, מפיקים מוסיקליים. מצד שני, המפגש של אותם שירים מהאולפן יחד עם הקהל בהופעות.

אתה נמצא בדרך לאלבום חדש, האם הוא יהיה שונה מאלבומיך הקודמים?
באופן טבעי כל אלבום שמוקלט מתייחס לחוויות אישיות שאני צובר במהלך ההקלטות. כבר כמעט שנתיים שבהן אספתי חומרים והקלטתי עשרות סקיצות יחד עם המפיק המוסיקלי אורי אבני. אני מרגיש שזהו אלבום בוגר יותר, מגובש, מגוון ומעניין.

בנוסף לסינגלים החדשים גם השתתפת בתוכנית הריאליטי "בוליווד", האם בעתיד נראה אותך בתכניות נוספות בטלוויזיה?
"בוליווד", תוכנית דוקו-ריאלטי, קסמה לי בעיקר בגלל הקאסט המדהים, אנשי הצוות, ויותר מהכול – הודו. לגבי תכניות טלוויזיה נוספות אפשרי בהחלט.