אלבום בכורה יצא היום (9.3) לזמר חיים סוזנה – "חי סביב השעון" אל תחנות הרדיו. לכבוד המאורע המרגש, התפנה הזמר לשיחה קצרה עם כתבנו.

 

היי חיים, ברכות על צאת האלבום החדש, אז מתי התחלת להופיע על במות באופן מקצועי?

בשנת 98 עליתי פעם ראשונה על הבמה בתחרות "למנצח מזמור" עם אורי צדוק בשיר מקורי שלי "חלום שנשבר" שלימים נקרא "קראתי לך" שנמצא באלבום.

בשנת 2000 השתתפתי בתחרות "המלך הבא" עם דידי הררי שבו גם השתתף דודו אהרון.

ב2005 ביצעתי את הדואט "חלום מתוק" עם שלומי סרנגה בתוכנית הדואטים של ירון אילן "מנטה".

אחרי התכנית הזו שראיתי שאני מתחיל לקבל פידבק מהקהל אז הוצאתי סינגל ראשון שנקרא "נסיכה" אותו כתב לי אריאל אלקיים שהוא גם הקלידן שלי, הוא כתב את רוב השירים באלבום.

הלהיט שהרים אותי הכי הרבה זה "שוב אראנה".

 

מה צפוי לנו בהשקת האלבום.

ב21.3 מוצ"ש באולם אשכול הפיס בקרית גת יערך מופע ההשקה עם נגנים, אורי צדוק ינחה את הערב וזה יסמל סגירת מעגל.

בחרתי לבצע את המופע בכוונת תחילה בקרית גת בגלל שזו העיר שלי, זה אלבום שלקח המון זמן להשלים. זהו תהליך מבורך וזה הסיפוק הכי גדול שאתה מחזיק משהו שאתה עשית לבד שהשקעת הכל לבדך זה נטו חיים סוזנה, זה הדבר הכי מרגש שיש.

 

מה הולך להיות באלבום?

האלבום נקרא "חי סביב השעון" שזה מאפיין אותי, שכתב אבירם דרעי לצד עיבוד של צפריר יפרח, יש באלבום את הלהיט שלי "שוב אראנה" עם הלחן היווני, "ילדה שלי" ו"ילדי" שנכתב על הילדים שלי .

יהיו שירים קצביים כמו "הלב יודע" ו"תני לי אהבה" לצד בלדות .

האלבום בעיקרו הוא ים תיכוני עם נגיעות ישראליות כמו "חי סביב השעון", הפידבק הכי טוב שקיבלתי על האלבום שהוא מזכיר את חיים סוזנה ולא אף אחד אחר, נתתי את הנגיעות שלי בצד המוזיקלי.

 

מה הסינגל שאתה הכי מתחבר ?

אי אפשר להגיד על כל ילד שאתה הכי אוהב אותו נכון?

אז כל שיר באלבום אני אוהב, כמובן השירים של הילדים שלי "ילדי" ו"ילדה שלי".

כל שיר בעצם מסמל בשבילי משהו בחיים, כל אחד מתחבר לשיר מסוים, אם כל אחד מוצא לעצמו משהו באלבום שהוא מתחבר אליו אז עשיתי את שלי.

 

על איזה זמרים גדלת?

לפני שהתחלתי לשיר הייתי שומע את אברהם פריד בתור ילד חבדניק, הייתי דתי על גיל 13. יואב יצחק, אייל גולן ושלמה ארצי, זמרים שיש להם דרך וקריירה. אני מסתכל על זמרים כמו יואב יצחק שעד עכשיו הוא בתודעה כי הוא עושה דרך, זה הדברים היפים שיש באומן שהוא נשאר עם הרגליים על הקרקע .

 

מה היה רגע השיא שלך בקריירה עד כה?

האלבום הוא רגע השיא מבחינתי, המופע שקרב ובא זה מופע משמעותי בשבילי, הופעתי בבמות בימי עצמאות אבל כאן אנשים באים לראות רק את חיים סוזנה במטרה לשמוע ולפרגן לי.

 

לאן אתה מכוון בהמשך ?

לעבוד על האלבום השני ולתפוס במות יותר גדולות בעזרת השם, לרוץ עם האלבום בכל מקום אפשרי.

 

בתור זמר מהוותיקים יותר מה הטייפים שלך לזמרים המתחילים?

לעשות מוזיקה באהבה , ליהנות מהדרך, לפרגן אחד לשני ולהאמין זה הכי חשוב.