חיים משה נולד בשנת 1955 למשפחה שעלתה מתימן, וגדל ברמת השרון. אביו רצה שיגדל להיות רב, כמו סבו, אולם חיים נמשך לצלילי המוסיקה הים תיכונית. משה החל את דרכו המוזיקלית באמצע שנות השבעים, כשחבר לזמר דקלון ללהקת "צלילי הכרם".

הצמד הופיעו בעיקר באירועים ובמועדונים עם שירי עם ישראלים, תוך שילוב פיוטים תימניים עם צלילים ערבים ומוזיקה פופולרית לתקופה. הצלחתה המידתית של הלהקה נמשכה מספר שנים, עד שבשנת 1982 התפרקה הלהקה והשניים פנו כל אחד לדרכו.
שנה לאחר מכן, פתח משה בקריירת סולו והוציא את אלבום הבכורה שלו – "אהבת חיי". אופיו המוזיקלי של האלבום דמה לזה של להקת "צלילי הכרם" המפורקת, ומשה שר בו כמעט לחלוטין בערבית. האלבום פרץ את דרכו לתודעה הישראלית. משה בעצמו כתב רק שיר אחד לאלבום – "סמדר", ואת השאר כתבו ציון שרעבי, אריס סאן, אביהו מדינה ואחרים.
שנה מאוחר יותר יצא אלבומו השני "להיות זמר", באותה השנה, גם השתתף משה בסרט "כאסח", ובו ביצע שירים משני אלבומיו.
בשנת 1985 יצא אלבומו השלישי "תן לזמן ללכת", מרבית האלבום נכתב והולחן בידי אביהו מדינה.  בסוף אותה שנה, הוא הוציא אלבום נוסף בשם "צעד תימני".
אלבומו הבא "תודה", שנכתב כולו בידי עוזי חיטמן, היה האלבום הראשון שהיה במוזיקת פופ ורוק רך בלבד.
שיר הנושא של האלבום והשיר "תני לי", הפכו ללהיטים גדולים. באותה השנה הוציא משה לאור גם את האלבום "כל נדרי", שגם שיר הנושא שלו, הפך ללהיט גדול.
שני אלבומיו הבאים "עוד יום עולה" ו"נשבע", הפכו ללהיטי גדולים. "נשבע" היה אלבומו הארוך והמצליח ביותר של משה עד אותה התקופה, הכולל 14 רצועות. למרות הלהיטים, חלה ירידה בפופולריות של משה בשלהי שנות השמונים.
ב-1989, הוא הוציא לאור את האלבום "חי לאהבה", ובשנה שלאחר מכן הוציא את "ממעמקים קראתיך" שהכיל שירי שבח לירושלים והצליח כמעט רק במגזר החרדי.
ב-1992 הוציא את האלבום "הביתה" שלא הצליח, ולאחר שלוש שנים, בשנת 1995 הוציא את האלבום "איזו מין אישה". שמונה שנים לאחר ההצלחה של "נשבע", הצליח לשחזר משה את הצלחתו, עם צאת האלבום "דברי אליי", ששיר הנושא שלו הפך ללהיט גדול. בשנת 1998 הוציא את האלבום "התמונות שבאלבום" הכולל בתוכו את "עיישה", אשר שניהם זכו להצלחה גדולה. בשנת 2000 יצא אלבומו "חי לאהבה" וכשנה לאחר מכן הוציא את האלבום "באמצע החיים", שניהם לא נחלו הצלחה. בשנת 2005, לאחר הפסקה של 4 שנים, הוציא את האלבום "נוגע בנשמה" הכולל את השיר "אין יפה ממנה". בנוסף, כלל האלבום שני דואטים עם בנו, גדי.
בשנת 2008 יצא האלבום "קרוב ללב" מתוכו יצאו הסינגלים "אחד כמוני" – דואט עם לירן טל, "שיכור מאהבה", "קרוב ללב" ו"הכוכב שלי".
בחודש מרץ 2012 הוציא את אלבומו "איך שבאת" מתוכו יצאו הסינגלים "יש אהבה", "נשבעים", "זכיתי בך", "נדלק", "רואים עליי" ושיר הנושא.
מעוניין/ת בהופעה של חיים משה אצלך באירוע? הזמן עכשיו