חיים ישראל נולד בבני ברק כחיים אשואל, בצעירותו למד בישיבות חרדיות בבני ברק ובירושלים. את דרכו בעולם המוזיקה החל באלבום הבכורה שלו "שערי רצון" שהוציא בשנת 1999.

פריצתו הגדולה הגיעה לאחר צאת הדיסק השני "ממעמקים", בו בלט במיוחד השיר "יתגדל ויתקדש". ב-2002 הוציא דיסק נוסף יחד עם אחיו הזמר איציק אשל – "בגן של החיים".
בשנת 2004, הוציא ישראל את האלבום הכפול "מלאכים", כאשר השיר הבולט בו הוא – "לך אלי" בדואט עם יואב יצחק וכמו כן דואט נוסף עם נתי לוי.
בשנת 2006, יצא הדיסק "עוקד ונעקד", המכיל שמונה פיוטים ודואט עם יואב יצחק, מתוכו בלט הפיוט שעל שמו נקרא הדיסק. ב-2007 הוציא את הדיסק "עקיבות בחול", בו בלט השיר "רחמן רחם" אותו שר עם ציון גולן. באוגוסט 2008, יצא אלבומו "יש לנו על מי לסמוך" הכולל את השירים – "לתת ולקבל באהבה", "אתה קדוש" ועוד.
בשנת 2010 לאחר שהייה של שנה בכלא על נהיגה ללא רישיון בשכרות יצא ישראל בפורים תש"ע להופעה חיה בשם "דרך חדשה", ואף הוציא אלבום חדש בשם זה.
בימים אלו עובד חיים על אלבומו ה-12, מתוכו יצאו עד כה הסינגלים – "להאמין", "כולם רוקדים הלילה", "מודה אני", "מי אל כמוך" ו"התורה הקדושה".
מעוניין/ת בהופעה של חיים ישראל אצלך באירוע? הזמן עכשיו