זהבה בן נולדה כזהבה בנישתי ב-8/11/68, וגדלה בבאר שבע יחד עם אחותה התאומה, הזמרת אתי לוי.

בצעירותה החלה זהבה להופיע באירועים משפחתיים ובפאבים, כשהופיעה בפאב בשדרות בשנת 1989, הציע לה המפיק אלי בנאי חוזה אמרגנות, עליו חתמה בהסכמה.
באותה שנה הוציאה לאור את אלבומה הראשון -"טיפת מזל".
האלבום,ובעיקר שיר הנושא שלו "טיפת מזל", זכו להצלחה גדולה, וזהבה הפכה לאחת מזמרות הזמר המזרחי הראשונות בישראל, תוך השפעה גדולה מלחנים טורקיים.
בשנת 1990, הוציאה זהבה את אלבומה השני "איזה מין עולם" שזכה להצלחה מסחררת, והושפע בעיקר מהזרם המזרחי, באלבום שרה זהבה יחד עם אחותה אתי לוי את הדואט "את לא היא".
בשנת 1991, הוציאה אלבום נוסף בשם "אינתא עומרי", בו ביצעה שיר של הזמרת אום כולתום הערביה.
בשנת 92 שיחקה בן בסרטו של זאב רווח "טיפת מזל" בתפקיד ראשי ויוי ביתו של ז'וז'ו (זאב רווח). באותה שנה יצא לאור אלבום הילדים "הבובה זהבה".
לאחר כארבע שנים החלו גורמים בעולם המוזיקה לנהל מגעים עם זהבה, וכך יצא אלבומה "אינתא עומרי".
בשנת 1998 הוציאה בן אלבום מיוחד בו שרה שירים מקוריים של זוהר ארגוב . כמו כן הוציאה אלבום בו להיטי הסרט הדקומונטרי על חייה "כוכב אחד לבד" ששודר ב-1997, ובו שיר הנושא "הוא פגע בי אמא".
בשנת 1998 הוציאה את האלבום "זמר שלוש התשובות" ולאחר מכן, באותה השנה נפרדה ממנהלה אלי בנאי. בן חתמה חוזה עם המפיק המוזיקלי חיים סלוצקי, אך מאוחר יותר היא חזרה שוב למנהלה הקודם.
בנובמבר 97 התחתנה זהבה, וב-1998 נולד בנה היחיד, בן. לאחר מכן הוציאה את האלבומים "מלך אמיתי", "דואטים", "בית אבי" בו ביצעה שירים עבריים מפורסמים.
בשנת 1997 קיבלה פרס מיוחד מטעם רשת טלוויזיה צרפתית על פעילותה לקידום השלום במזרח התיכון, בנוסף לעבודותיה השונות יחד עם מלחינים מצרים והופעות שונות באזור, כולל בשטחי הרשות הפלסטינית.
באותה תקופה, מצבה הכלכלי של בן הידרדר. לטענתה, בשל ניהול כושל. בשנת 2005 נערכה הופעת צדקה מיוחדת לכבודה אותה ארגן המפיק חיים שמש , בהשתתפות אמנים מובילים, אך לרוע המזל כספי המופע נגנבו לפני שהגיעו לידיה.
לאחר תקופה של שקט מצידה של בן, בשנת-2007 הוציאה את אלבומה "ללכת עם האור". ב-2008 הוציאה בן את הסינגל "שישי לפני הערב" במיוחד למשפחות החטופים ולאחר מכן חידשה את השיר: "בת שישים" לרגל חגיגות ה60 למדינה,
שאחריו הגיעו הסינגלים "המלך","משתולל בי געגוע" ו "מאושרת". בשנת 2009 הוציאה את השיר "פרחים בצבע זית" לכבוד חיילי צה"ל שנלחמו במבצע עופרת יצוקה .
באפריל 2011 הוציאה בן את האלבום "לילות בבית" בו שני הדואטים עם דודו אהרון "פעם בחיים" ו"הלב יודע" והדואט "שנינו לעולם" עם מושיק עפיה.
מעוניין/ת בהופעה של זהבה בן אצלך באירוע? הזמן עכשיו