'הפרויקט של רביבו' ממשיך לצבור תאוצה ולשבור כל שיא אפשרי בשוק המוסיקה. לפני מספר חודשים עלה לאוויר הסרטון הראשון של הפרויקט באופן מחתרתי עם המחרוזת "חנותך" שעד מהרה התגלגלה ברשת והעלתה את המודעות לפרויקט, לשירים ולתופעה.

האיש שמאחורי רעיון הפרויקט, שזוכה לכינוי 'רביבו' הוא רביב בן מנחם, מעבד מוסיקלי ותיק בשוק הים תיכוני שצירף אליו את אחיו ניר בן מנחם ואת אלירן צור ויחד, להנאתם, הקליטו מחרוזת משירי נוסטלגיה. הפידבק מהקהל האוהב לא איחר להגיע ויחד עימו הגבירו חברי ההרכב את קצב העבודה והקליטו במרץ מחרוזות נוספות אשר כבשו במהרה את תחנות הרדיו ובעיקר את הקהל והרשת. אלבום הבכורה "מה נותר מאלה" הכולל עשר מחרוזות המורכבות משירי עבר זכה להגיע למעמד של פלטינה תוך חודש ימים בלבד, על מכירות של למעלה מ-30,000 עותקים. הישג מרשים ללא ספק בימים בהם הטכנולוגיה מתפתחת ויחד איתה נעלמים האלבומים הפיזיים מן השטח.

בערוץ היוטיוב הרשמי שלהם, אותו מיסדו רק לפני כחודשיים ואליו העלו את כל הסרטונים מחדש, חצו החברים את רף 7,000,000 הצפיות, ועם המחרוזת החדשה – "בא לי" מתוך האלבום השני שבדרך עברו את 700,000 הצפיות תוך ארבעה שבועות בלבד.

עמוד הפייסבוק הרשמי שלהם מונה נכון לכתיבת שורות אלו כ-40,000 אוהדים, וממשיך כל העת לעלות בקצב מסחרר. בנוסף, כל סטטוס או תמונה שעולה בו על ידי חברי הפרויקט זוכה לאלפי לייקים ותגובות תוך דקות ספורות.

יחד עם ההצלחה הגדולה ברשת עלו אל יוטיוב לא מעט סרטוני ליפסינג של מעריציהם ובהם ילדות וקבוצות חברים אשר ניסו לעשות מהעניין בדיחה והגיעו לאלפי צפיות.

גם את פסגת המצעד השבועי שלנו כאן באתר כבש הפרוייקט בשבועיים האחרונים עם המחרוזת "בא לי" בפער גדול מהשירים שאחריו ומראה כי ההיסטריה סביבם נוגעת בכל כלי התקשורת.

בשבוע שעבר קיימו חברי הפרוייקט שני מופעי השקה שהוכתרו כהצלחה גדולה על הבמה המסתובבת בהאנגר 11 בתל אביב בהפקת 'פריים תקשורת' למול 2,000 איש בכל אחת מהן, בהופעה שארכה יותר משעתיים הלהיבו את קהל הנוכחים שעמד על רגליו לאורך כל המופע והצטרף אל המחרוזות ואירחו במופע הראשון שהתקיים ב-13/9 את חיים משה לביצוע "ידידי השכחת" ואת משה גיאת לביצוע של "יומה יומה". במופע השני, שהתקיים יומיים לאחר מכן, במוצאי השבת ה-15/9 אירחו את שימי רון לביצוע של "מייחל לבואך". מלבד מופעי הערב, מקורבים לפרויקט מספרים על טרנד חדש הכולל מסיבות בריכה בו לוקחים חלק חברי הפרויקט לעיניי אלפי משתתפים בכל רחבי הארץ. ובכל הופעה מחדש מלבד השמחה הגדולה ששורה ברחבה, יש גם עשרות מתוסכלים אשר מספרים כי הגיעו לאחר שאזלו כל הכרטיסים ולא יכלו להיכנס אל ההופעה.

עם תחילת הדרך של הפרויקט קמה גם 'הפקולטה של המוסיקה המזרחית' הכוללת את רמי דנוך ובנו רונן, ששי יעיש ובנו זוהר והזמר קובי שי, אשר הצליחו לעורר אף הם סקרנות עם מחרוזותיהם אך לא נוחלים הצלחה גדולה.

וכעת, כמו בכל דבר מצליח, בו מנסים אחרים לרכב על ההיסטריה ולגעת מעט בתהילה, החלו החיקויים להקיף את הפרוייקט. השבוע עלו אל יוטיוב לא פחות מעשרה סרטונים של הרכב חדש המתהדר בשם המגוחך "המחליפים של הפרויקט" שהקליטו אף הם מחרוזות בטעם של פעם.

מעבר להצלחה הגדולה במכירת האלבומים והכרטיסים להופעות, מסמנים חברי הפרויקט גם את החזרה של שירי העבר במלוא הדרם, עם עיבודי רטרו, שנותנים לנו את הצלילים של פעם לצד רמת הפקה גבוהה ויחד עמם הם סוחפים אחריהם קהל שלם, של צעירים ומבוגרים כאחד. אין ספר שעל מנת לא להיות תופעה חולפת, החברים הללו יצטרכו להמשיך ולעבוד מאוד קשה ולהוציא עוד מחרוזות מצליחות.