כשנה לאחר צאת האלבום המצליח "נגעת לי בלב" ורגע לאחר סיום העונה השלישית של "אייל גולן קורא לך", משיק הזמר הלאומי את אלבומו החדש, ה-17 במספר הנקרא "הלב על השולחן".

האלבום, מונה 17 רצועות, מתוכן הוציא עד כה אל תחנות הרדיו את הבלדה "את" ואת "סטטוס מאוהב", אותו חשף לראשונה בגמר העונה המדוברת, בה הוכתרה עדן אבוטבול.

את שיר הנושא של האלבום "הלב על השולחן", כתב והלחין הזמר הצעיר פאר טסי, עוד באלבום ניתן למצוא את שיר הפתיחה "היא לא את" אותו כתב נעם חורב האחראי על הלהיט "כשאחר". על "אתן לך" ו"רק תחייכי" הופקד רותם כהן, שבין היתר כתב והלחין עבור אייל בעבר את "נגעת לי בלב" ואת "רציתי להגיד לך" ועל ארבעת השירים "מנגנת את חיי", "אל תאמרי", "כשאת אינך" ו"כל החלומות" הופקד הזמר והיוצר המוכשר אופיר כהן. בנוסף, בין היוצרים הנוספים שבאלבום ניתן למצוא את יוסי גיספן, עדי לאון, רמי לב, תמיר צור ועוד.

עם צאת האלבום מסר אייל גולן: "אני נרגש להשיק אלבום נוסף כבכל שנה לפני חג הפסח. העונה השלישית של 'אייל גולן קורא לך' הסתיימה בהצלחה ובהתרגשות גדולה, אנחנו מתקרבים לימות הקיץ החמים ולעונת ההופעות, ודקה לפני אני רוצה להשיק את האלבום החדש שלי. גם הפעם חיפשתי להמציא את עצמי ולהעניק למאזינים ולמעריצים גיוון והפתעות. כבכל אלבום גם הפעם השירים ים תיכוניים אמיתיים, בלדות רומנטיות ושירים קצביים." וחתם ב"כולי תקווה כי תיהנו גם מאלבום זה. ובהזדמנות זו ארצה לאחל לכל עם ישראל חג פסח שמח וכשר".