טריפונס האיש והאגדה מוציא אלבום חדש "חגיגה יוונית ישראלית" ואני נרגש. הזמר יווני המוכר לי עוד מילדותי בהרבה מאוד שירים שגדלתי עליהם. שירתו היוונית חדרה להרבה לבבות, שברה הרבה מאוד צלחות וכוסות באקסטזה ומילאה את הרחבות עם ראשי הוורדים שפוזרו עליו על הבמה לצד הדולרים שנזרקו עליו ונשפכו כמו מים. לכן, די קשה לי לשמוע את האלבום הזה, אפילו כשניסיתי להתקרב אליו באין סוף הקשבות חוזרות הבנתי כי ביוונית, טריפונס מוכיח שליטה קולית מהממת בכל תו שהוא נוגע, עוטף כל שיר בעניין רב ומתנגן בצורה הכי יפה שיש. אך בעברית, תקלה רצינית, טריפונס לא נשמע כמו טריפונס.
בהתחלה חשבתי לעצמי שאולי הבעיה היא אצלי באוזן או בראש אך ככל שהקשבתי יותר כך הבנתי פחות .

זה לא הטריפונס שלי
ההיגוי בשפה העברית לא נשמע סוחף ומעניין. חסרה המון נשמה בשירים והוא לא מצליח לתת את הביטוי הנכון כמו שהוא נותן ביוונית. ברוב האלבום הזה טריפונס נשמע לי כמאולץ לשיר שירים שלא תואמים לו בטקסטים, בסולם, בשירה ואף בעיבודים. בשיר "פיציריקה", הדואט המוצלח אם אייל גולן, והשיר "לתפארת מדינת ישראל" הם השירים היחידים המותאמים בעברית בצורה הווקאלית הנכונה אליו בטקסט, בסולם, בהגשת השירה ובעיבודים הנכונים.

ב"פיציריקה" השירה של טריפונס בעברית יפהפייה, מדויקת, סוחפת ולא מאולצת, וכך ציפיתי שישמעו לפחות את רוב השירים בדיסק הזה. בשירים היווניים "מו גליקה", "פבגו" וב"אגו דן אקלפסה פוטה", משמיע טריפונס את היכולת האמיתית שלו: נוכחות מושלמת ודיוק מעולה.
לשירים האלה אני מקשיב שוב ושוב, נהנה ועדיין לא מבין את הפער הגדול בין שאר השירים. אני פונה דווקא לעוסקים בהפקה אשר לא שמו לב כי החליפה שלובש טריפונס לא כל- כך תואמת את המציאות והשאירה את ה"מלך" חצי ערום.

אגלה לכם סוד קטן, בילדותי, כשיפו הייתה הרבה יותר עתיקה והמועדונים ששלטו אריאנה נובמבר וכליף, היו כל ההופעות הנחשבות בארץ בזמר הישראלי- יווני, בשל גילנו הצעיר לא היינו יכולים להיכנס לאף אחד מהמועדונים הללו אך היינו מטפסים בחשאי על החלונות כדי לשמוע את טריפונס את אריס סאן ועליזה עזיקרי.

גדלתי על התרבות היפואית הזאת ובין כל המועדונים והסמטאות היו חמרות מרוקאיות שגם שלטה, טריפונס היה המלך הבלתי מעורער. הרצון לשיר בעברית בהחלט ראויה להערכה אולם יש בי תחושה של פספוס מפני שאם היו מקפידים על החומרים הנכונים העוטפים נכון את מיתרי גרונו כראוי, הוא היה עושה את זה בגדול. אני בטוח שטריפונס יכול גם אחרת עלה והצלח.