יוסי חן – "גן בודד"

בשנות התשעים חלק יוסי חן (41) במות עם אמנים שכיום נמצאים בשורה הראשונה בז'אנר הים תיכוני. הוא הופיע מול קהל רב והחל אט אט למצוא את מקומו.

לילה אחד, חזר חן מהופעה ונכנס בו רכב בעוצמה רבה. התאונה הקשה שעבר חן ניפצה את החלום והוא החליט לעזוב את הארץ לטובת ארצות הברית. בחלוף השנים התעצמו עסקיו ותפסו תאוצה אך החלום לא הרפה.

זהו סינגל שלישי במספר לפניו היו "מאושר כשאת מאושרת" ו"שמח" בו כיכבה לצידו בקליפ שירלי ארנוביץ' ("היפה והחנון").

את השיר "גן בודד" כתב והלחין ארמונד אלבז לעיבוד של אריק זנטי. בלדה מרגשת ורומנטית על בחור מאוהב שמנסה להחזיר את האישה של חייו בחזרה אל ליבו.

קולו של יוסי נורא בולט בשיר ומוביל אותו ברוב חלקיו, בעיקר בפזמון אפשר לשמוע את הנשמה והרגש שבקול, השיר הוא אומנם שקט והטקסט די כבד אך העיבוד של אריק מוביל אותו למקום של בלדת רוק ישראלית ים תיכונית.

נועה בן שושן – "באביב הזה"

נועה בן שושן בת 29 מגבעתיים, בסינגל שלישי בשם "באביב הזה" למילים ולחן שלה ולהפקה מוסיקלית של קורין אלאל.

לאחר שכבשה לבבות רבים עם גרסתה המדהימה והמרגשת ל"האחת שלי" (המשלבת צרפתית ועברית) וזכתה ללמעלה מ-1000 השמעות בתחנות הרדיו מגישה נועה בן שושן את הסינגל  השלישי מבית היוצר שלה "באביב הזה", שיר שבבסיסו מדבר על חוסר צדק, על האנשים שבשוליים שאצלם גם בתקופת האביב הפרחים לא פורחים.

סגנונה של בן שושן הוא אתני אוריינטלי, היא שרה בשבע שפות, בשילוב שנסונים צרפתיים מוסיקה ערבית קלאסית.

נועה מגישה משהו נורא מיוחד, בחירת החומרים שלה מעניינת וקשה להבחין בז'אנר ספציפי המוגדר בשיר המשלב בין בלאדינו, אתניות וסלסולים ים תיכוניים לצד העיבוד של קורין אלאל.

יוני יעיש – "שושנים"

את השיר "שושנים" כתב יוני יעיש יחד עם אסף אטדגי ועל הלחן אחראי יעיש. על העיבוד וההפקה המוסיקלית הנהדרת אחראיים הצמד אסף צרויה ונדב ביטון.

עומר אדם שיחרר את השיר הזה לפני כשנתיים וזכה להצלחה רבה, והיום יעיש מחליט לבצע אותו בעצמו ועושה זאת בדרך המיוחדת שלו, בעיבוד קליל יותר ובביצוע לוחץ פחות. בעבר, כתב יעיש גם את "זר כיסופים" עבור אייל גולן.

אפשר לשמוע בקולו סגנון המזכיר את עמיר בניון אך בווריאציה אחרת, רוב ההפקות שלו יותר אתניות, העשירות ביותר כלים חיים, כשהבולטים בעיבוד זה הם מנדולינה וסופרן.