אלקנה מרציאנו – "כיכר"
אלקנה מרציאנו בן 23 מאור יהודה הוא זוכה הגדול של העונה השלישית של "The voice". "כיכר" הינו סינגל הביכורים למילים של אלקנה של דקלה ששותפה גם ללחן יחד עם עידו אוחיון. על העיבוד הנפלא אמון תמיר צור הותיק.
המון ציפיות יש תמיד מסביב הזוכים של תוכניות הריאליטי המוסיקלי ובצדק, כל הבאז במהלך התוכנית והחשיפה שבתוך זמן קצר מאלמוני הופך לכוכב מציבים רף די גבוה.

בסינגל החדש אלקנה דווקא מפתיע לטובה. הבחירה של השיר מצוינת ומציגה אותו טיפה שונה ממה ששמענו במהלך התוכנית. ההפקה עשירה הופכת את השיר לקצבי וכיפי שעובר נהדר באוזן. מה צריך יותר מזה לסינגל בכורה?
הבחירה בדקלה ועידו אוחיון שמתגלים כצמד יוצרים אדירים, מוכיחה את עצמה בגדול וכל השיר אפשר להרגיש את הנגיעות שלהם הן בטקסט והן בלחן הנפלא. לאורך כל השיר אלקנה מפגין ביצועים טובים, הלחן לא מונוטוני ומשתנה ולכן יש עניין בשיר, משהו שהוא ייחודי נורא לעומת כל השירים שיצאו לאחרונה שרובם נשמעים אותו דבר.

אז נכון שהוא טיפה מזכיר את קובי פרץ בימיו הראשונים, אבל אלקנה מרציאנו צריך להמשיך בקו שלו ולבחור חומרים שהולמים אותו בכל המובנים ואין ספק שהוא עוד יגיע רחוק.

דודו אהרון – "טרמינל 3"
סינגל חדש לדודו אהרון למילים שלו בצוותא עם אבי אוחיון ("דרך השלום") וללחן של שניהם יחד עם אסף צרויה. על ההפקה המוסיקלית והעיבוד יעקב למאי.
דודו נמצא בשלב בקריירה שהוא די במבחן מכוון שהוא היה הכי למעלה שאפשר מבחינת הצלחה בקריירה והיום הוא די מדשדש ומחפש את הלהיט הבא שיחזיר לו את התהילה הגדולה שלו. הבעיה העיקרית היא שהוא מנסה ללכת כל הזמן על גימיקים ושירים שיותר "מסחרה". נראה שאם יבחר דודו לשחרר סינגל איכותי ושונה שעדיין לא עשה, הוא יצליח להפתיע את כולם ולהראות עוד צדדים שלא מכירים אצלו ולהפוך לזמר יותר מוערך.

הסינגל הנוכחי הוא בסך הכול בסדר גמור ואפילו די מגניב. הניסיון לגייס את היוצרים של "דרך השלום" לא ממש עזר אבל בהחלט זה סינגל הרבה יותר טוב מהאחרים שיצאו. יותר מעניין לספר על מקומות שעדיין לא שרו עליהן (ראה ערך "כיכר" של אלקנה מרציאנו ו"דרך השלום"). זה כנראה גל שהולך להגיע אלינו בצרורות.

כולנו תקווה שהחומרים הבאים של דודו כן יצליחו לעניין יותר ולהיות פחות בנאליים וצפויים ואז יכול להיות שנראה את דודו חוזר למקום אליו הוא שייך.

חן אלדד – "זה היום שלנו"
תכירו את הזמר הצעיר חן אלדד מחדרה בסינגל בכורה שלו "זה היום שלנו". את השיר כתבו נדב קקון ומיקי טבשי, נדב קקון אמון גם על העיבוד וההפקה המוזיקלית.

חן נמצא כבר מספר שנים על הבמות ומשתדל להופיע בכל מקום שרק מזמינים אותו. נראה היה שזה היה רק עניין של זמן עד שיפתח את הקריירה המוסיקלית שלו באופן מקצועי ויתחיל להיחשף אל הקהל הרחב.

קולו הערב בהחלט ייחודי ומהווה לו יתרון עצום כי היום הכל נשמע פחות או יותר אותו דבר. אומנם זהו אמור להיות שיר חופות ואי אפשר לעשות הרבה שינויים בשיר, אבל "זה היום שלנו" מביא איתו הגשה שונה וביצוע מעניין ולא בנאלי.
אם חן ידע לנתב את הדרך שלו באמצעות החומרים הנכונים לצד המפיקים והיוצרים שמתאימים לו הוא עשוי להתברג היטב בתעשייה ולהגיע להישגים מרשימים. שיהיה לו המון הצלחה בהמשך!

ניסים ברנס – "אני את והאל"
הזמר ניסים ברנס משחרר סינגל נוסף העונה לשם "אני את והאל" שעל המילים, הלחן, ההפקה המוסיקלית והעיבוד אחראי אבי מסיקה. לכאורה, נוכחותו של אבי מסיקה הייתה אמורה לגרום לשיר להמריא ולהיות שונה ומיוחד, אך לא כך הדבר.

השיר מספר על המציאות הקשה ועל העתיד שביום יום ושהאל יעזור לברנס להמשיך להיות עם אהובתו ועם עיבוד כזה באמת האל צריך לעזור. כל השיר נשמע מבולגן והמיקס שלא נעשה בצורה טובה, הורס את השיר לגמרי. נקודת האור היחידה זה הביצוע של ניסים שדווקא מתעלה על כשלון של מסיקה. ניסים מפגין ביצוע לא רע בכלל ודי מפתיע לטובה. יש לו פוטנציאל להצליח אבל הוא חייב לדייק בהפקות המוסיקליות שלו ולעבוד עם מפיקים שכן מתאימים לו ושיש להם נסיון בז'אנר שידעו להכווין אותו הלאה.