רק שבועיים חלפו מאז צאת האלבום "הלב על השולחן" והמדינה כולה מדקלמת מילותיו. ניתן כבר לשמוע אותו בכל חנות או רכב חולף, דבר המזכיר שוב כי אייל גולן הפך בשנים האחרונות לקונצנזוס.

"הלב על השולחן", הוא אלבומו ה-17, אשר עמו ממשיך אייל את המסורת שהחל לפני שנים רבות ומנפיק לנו שרשרת של להיטים. לאחר שהוציא אל תחנות הרדיו שני סינגלים בלבד ורגע אחרי סיום העונה השלישית של הריאליטי המוסיקלי שלו, שיחרר אל חנויות המוסיקה את אלבומו החדש, המכיל 17 רצועות.

רוב השירים באלבום הם בלדות אהבה שקטות. כשמבחינתי, הבולטות שביניהן מגיעות עם פתיחת האלבום – "היא לא את" ו"כל החלומות", אשר בזמן האזנה אליהן קשה שלא להיכנס שוב אל סיפור חייו האישיים של אייל ולהיזכר באהבותיו לאילנית לוי ולרוסלנה רודינה.

ברצועה מספר 8, "אוקיינוס", מגיש לנו אייל שיר נוסח שלמה ארצי, הן בטקסט והן באופן הגשת השיר. ומשום מה כשהוא מבטיח 'לקנות ים' או 'לשכור אוקיינוס' קשה שלא להאמין לו. מסע הבלדות הלוקח אותנו בין מחוזות האהבה לאכזבה נמשך עם "סטטוס מאוהב", "אל תאמרי" ו"העץ שבגן". אל טרנד הרטרו המזרחי מספק אייל באלבום את "מנגנת את חיי", "געגועים" ו"אין אמת במזלות". "חזק ממני" יושב על משבצת הגימיק ומתאר חולשה לנשים יפות. ניתן לזהות בו כיוון אחר, אך מבחינתי הוא לא עובד ואף מיותר.

ב"אתן לך", הקאבר ללהיט הענק של חוליו איגלסיאס מזכיר לנו גולן שמלבד העובדה כי הוא מצטיין בייצור להיטים ובקביעת טרנדים חדשים, הוא טוב לא פחות גם בלבצע קאבר ולנכס אותו לעצמו. כמו שעשה באלבומו הקודם עם "מלאת אהבה" של רובי לוי. נראה כעת מישהו מכם מאזין ללחן ושר את המילים המקוריות בספרדית.
הרצועה החמישית, "כשאת אינך", מספקת לנו את מנת הדרמה, המוכרת בעיקר מ"זה אני" ומסתמנת כאחד הלהיטים הבולטים שבאלבום.

שיר הנושא של האלבום "הלב על השולחן" וסינגל הביכורים מתוכו "את", הן בלדות אהבה מרגשות ונוגעות, מהסוג אשר עתיד להישאר איתנו כאן לעוד שנים רבות.
השיר "ישראל" נשמע כניסיון לייצר "מי שמאמין" חדש למגרשי הכדורגל, ב"Eshal" חוזר אייל אל מקורותיו התימניים ומגיש לנו ביצוע מרגש ו"רק תחייכי" הוא שיר נוגע המוקדש לאימו.

כמו תמיד, בין העוסקים במלאכת האלבום משלב אייל בין הטובים ביותר בתחום לבין יוצרים חדשים וצעירים. על ארבעה שירים הופקד הזמר אופיר כהן, לצד שירים פרי עטם של השופטים וחבריו הטובים של אייל, יוסי גיספן ועדי לאון. ניתן למצוא באלבום שמות מוכרים נוספים כמו רמי לב, תמיר צור, יעקב למאי ודודו מתנה. על שיר הנושא של האלבום, אחראי לא אחר מהזמר הצעיר פאר טסי שזכה לאחרונה ב'פסטיבל הזמר והפזמון'.

גם באלבום זה ממשיך להצדיק אייל את תואר "הזמר הלאומי", אך בעיניי ניכר המחסור בשירים קצביים לרחבות הריקודים. כשם האלבום, הגיש לנו אייל את ליבו עם בלדות נוגעות ועמוקות ואף התנסה בצלילים חדשים ומרגשים. לנו לא נותר אלא לחכות לקונצרט הבא שיערוך בקיסריה.