כולנו היינו עדים בזמן האחרון לאנשי ציבור, בידור ומפורסמים אשר יצאו בקריאות נגד מדינת ישראל ופעולתה בעזה. זאת, בזמן מבצע "צוק איתן", הכניסה הקרקעית לשטח והבשורות הקשות על הרוגים בקרב חיילינו. מספר אמנים החליטו שלא עוד, ובחרו להגיד לאותם אנשים את דעתם על ידי פוסט בחשבון הפייסבוק שלהם.


אייל גולן הגיב:
"גאה להיות ישראלי!!! תנחומיי למשפחות ההרוגים הגיבורים שלנו. והחלמה מהירה לפצועים. ולכל אנשי הבידור שמצאו זמן לצאת נגד המדינה שלנו אני רוצה להגיד לכם שאתם פשוט בושה. איך אתם יכולים לומר דברים כאלה על חיילים ששמים את גופם ואת נפשם כדי שאתם תוכלו לחיות בשקט. אותם חיילים שבאים להופעות שלכם. אני מציע לכם להפקיד את הדרכון והת"ז כי יהודים וישראלים אתם לא!!!"


לירון רמתי רותח מזעם:
"לכם, "סלבס" למינכם. אתם הממורמרים, החצופים, הבוגדים. יש לי רק מילה אחת להגיד לכם: שקט!
אתם ביזיון, שוכחים מאיפה מגיעה הפרנסה שלכם, שוכחים את אותם חבר'ה צעירים ושמחים שממלאים הופעות שלכם, שמסתכלים עליכם כדוגמא – הם אלה שנהרגו עכשיו, הם אלה שלוחמים עכשיו, הם אלה שהחזה שלי מלא בגאווה עליהם.
שבו בביתכם, תשתקו ותתביישו.
לאף אחד אין צורך לשמוע את הדעות שלכם."


ליאור נרקיס מתבייש:
"הלב כבד הדמעות בעיניים, אין לי מילים לתאר עד כמה כואב וקשה לראות אותכם נקטפים בדמי ימיכם בשביל להגן עלינו, לראות את הכאב של משפחותיכם ושל העם כולו. כולנו נמצאים במצב מלחמה שנכפתה עלינו, שנאה, אכזריות ורצון להשמידנו. אני מתבייש בכל אותם אנשים שפלים מעצבי דעת קהל שבוחרים להשמיץ את המדינה האהובה שלנו, אתם לא חלק מהעם שלנו!
אני מתבייש שיש חברי כנסת שפלים כמו חנין זועבי וחבריה שיושבים כנבחרי ציבור ומגנים את ישראל, זה פשוט אוכל אותי ובעיקר מתסכל.
אני מתפלל לשקט, אושר ושמחה במדינתנו האהובה – ישראל היא שלנו לעד!
משתתף בצערם של המשפחות ומאחל החלמה מהירה לפצועים. השם ישמור את חיילי צה״ל.
עם ישראל חי וחזק מתמיד.!!!!!!

וְהִיא שֶׁעָמְדָה לַאֲבוֹתֵינוּ וְלָנוּ, שֶׁלֹּא אֶחָד בִּלְבָד עָמַד עָלֵינוּ לְכַלּוֹתֵנוּ, אֶלָּא שֶׁבְּכָל דּוֹר וָדוֹר עוֹמְדִים עָלֵינוּ לְכַלּוֹתֵנוּ, וְהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מַצִּילֵנוּ מִיָּדָם."


***********

והיו כאלו אשר בחרו שלא לדבר על הצד השני במתרס, אלא רק לנחם ולחזק את משפחות חללי צה"ל.


שלומי שבת מנחם:
"הם כל כך צעירים. וכאלה אמיצים. גיבורים.. הרבה יותר ממה שאפשר לדמיין. כל כך עצוב… המציאות שאנחנו חיים בה. לאבד ילדים. כדרך משיגרת חיים. פשוט לא נתפס. עכשיו אנחנו צריכים להיות מאוחדים. מצדיע לכל האמיצים. מחבק את משפחות הנופלים.. והחלמה מהירה לפצועים .אוהב אתכם"


מושיק עפיה מביע את צערו:
"אין אפילו שיר אחד בעולם כולו שיכול להכיל את הכאב ,אין מנגינה שיכולה להכיל את העצב.
מצדיע לכם גיבורים.
תנוחו על משכבכם בשלום."


עופר לוי כואב את המצב:

"מדינת ישראל ברגעים אלה בעיצומה של לחימה והגנה על הבית,על המולדת.
בתור בוגר יחידת גולני שנשאר ״גולנצ׳יק״ לנצח, מביע צער על אובדן הלוחמים ביחידה וכואב את כאבן של המשפחות השכולות שאיבדו ברגע את היקר מכל.
נקרא פרקי תהילים לעילוי נשמתם.
כולנו כעם אחד, נישא עינינו לשמיים בתפילה לאבא שיחוס וירחם עלינו, ישמור את ילדינו ויחזירם בריאים ושלמים למשפחתם.
גאה להיות חלק מעם ישראל!
זה הזמן להתחזק באמונה ולהיות מאוחדים
מי ייתן ונזכה לשלום, אחווה ורעות."