הזמר חיים איפרגן (24) מבית שמש זכור לנו מהתוכנית "אייל גולן קורא לך" מהעונה השנייה משחרר אלבום בכורה בשם "פרק אחר" .

איפרגן מזוהה בז'אנר היותר כבד של המוזיקה המזרחית וממשיך את הדרך של מוזיקת הנשמה שזכורה לנו מהעבר, קו האלבום ללא ספק בנוי ברובו על סגנון זה.

האלבום "פרק אחר" מכיל 14 רצועות שאת רובם הפיק מוזיקלית אלירן אביטל (למעט שיר אחד), והמילים ולחני השירים שייכים לאיפרגן עצמו שמראה כי מעבר להיותו מבצע הוא גם יוצר מוכשר.

צריך אומץ רב בעידן של היום לגשת לסגנון הזה שבז'אנר, במיוחד שמדובר באלבום בכורה. על אף ויש לו קהל מעריצים משלו, הסגנון הזה במדיה ובתקשורת כמעט ולא מקבל במה למעט מספר משבצות.

איפרגן הולך עם האמת שלו עד הסוף, הן מבחירת החומרים והעיבודים והן עם האלמנטים והמוטיבים הטורקיים שנמצאים בשירים. הוא מצליח לשחות היטב מכיוון שהוא מזוהה עם הסגנון ואפשר לשמוע בשיריו שהוא עושה זאת מהלב באופן שלם. למשל – "פרק אחר" שהוא שיר שהזמר נורא חשוף מבחינה ווקאלית ובזאת לקח סיכון שכל זיוף יבלוט, כן הפך ללהיט וזכה להמון צפיות ופרגון בשטח.

מה שיוצא דופן באלבום הוא מספר שירים יותר קצביים כמו "חי בחלום" שמזכיר באווירה של השיר במעט את "אוהב לחיות" של עופר לוי, וזה גם היה אחד הביצועים הזכורים כאשר השתתף בתוכנית "אייל גולן קורא לך". בנוסף, יש את "קופנגן" שגם שוחרר כסינגל רשמי מתוך האלבום המתגלה כהפתעה, כי הוא פשוט שיר קייצי ופשוט עם טקסט לא מסובך וקליט כמו רוב השירים שיוצאים לאחרונה ומנסים להתחרות על תואר "להיט הקיץ".

סינגל נוסף ששווה לשים אליו לב מתוך האלבום הוא "אני גיטרה", שאותו הפיק אריק זנטי. בשונה לכל שאר רצועות האלבום, כאן יש ריענון קל בסגנון שהוא יותר רומנטי עם נגיעות ספרדיות. כמו כן, הרצועה שסוגרת את האלבום – "תמאלי מעאק" המהווה חידוש לשיר הקלאסי של הזמר המצרי עומר דיאב והביצוע כמובן בערבית מאוד מחמיא לאיפרגן שמראה יכולות מאוד טובות גם בשפה זרה.

לסיכום, אלבום הביכורים מבליט את הסגנון והאופי של חיים איפרגן, השאלה המעניינת היא האם האלבום הבא יהיה באותו קו או שהוא יאלץ לשנות סגנון בכדי להשתלב ולקבל במה יותר גדולה בתקשורת?