ליל אמש (9.2) הופיע אייל גולן בהיכל התרבות בתל אביב במופע חורף מחמם לאלבום "ימים יגידו" ואירח את הזמר האהוב מושיק עפיה.

על במה גדולה ומפוארת היו מוצבים שלל נגנים, שתי זמרות ליווי, שני מסכי ענק ועשר פלזמות אשר מציגות עליהן תמונות רצות המשתייכות לכל שיר. כולם יושבים נרגשים ומחכים לתחילת ההופעה ובזמן שמוזיקה נעימה מתנגנת ברקע, אייל עולה לבמה במכנס שחור, חולצה וג'קט מחויטים כאשר הג'קט יורד במהרה מגופו לרגל תחילתו של מופע גועש!

השיר הראשון איתו אייל גולן בוחר לפתוח את הערב הוא "אל תבכי ילדה" וכל הקהל שר איתו ביחד. השיר הבא הוא "הוזה אותך מולי" אשר הקהל לא יכול להישאר אדיש אליו ומצטרף למילותיו החודרות. "ערב טוב לכולם, תודה שבאתם!", זהו המשפט הראשון שאייל אומר לקהל מיד אחרי הפתיחה המרשימה של הערב.

Untitled-1_0003_unnamed (4)

אייל משתף את הקהל בחייו החדשים עם הפלא החדש שהתווסף למשפחה, בנו יאן. מציין בפני הקהל כי זה אולי מופע חורף, אך הוא מצפה שההיכל יהפוך בערב הזה לכבשן חם ובוער! בין הנוכחים במופע היו בין היתר משפחתו של אייל, בת זוגתו רוסלנה, חברו איציק זוהר, ליאת אשורי הסטייליסטית האישית של אייל ואופירה אסייג.

בהמשך המופע אייל ביצע צעד נוסטלגי והחל לשיר שירים ישנים במחרוזת שמשאירה טעם של עוד בפה, החל מהשיר "יפה שלי" ועד ל"צאי אל החלון". השירים הבאים לאחר המחרוזת היו הלהיטים "היא לא את" ו"סטאטוס מאוהב", שבמהלכו נותן אייל לעדי לאון לשיר חלק ממילות השיר וממשיך לבדו.

Untitled-1_0000_unnamed

השיר הבא הוא "למות מקנאה", בשיר הזה הקהל משתחרר וגם מתחיל לרקוד לצליליו. אייל עובר לשיר את "פרפר" ומיד בסיומו מציג את הנכס החדש של "ליאם הפקות"- זמר אשר נמצא על במות כבר מעל לעשרים שנה, מושיק עפיה!

מושיק נכנס בלוק מתוקתק ואלגנטי כתמיד, ופותח עם השיר הסוחף שלו "אין הגיון באהבה אלייך". השיר הבא הוא "מבט שנוגע", בקצב ים תיכוני שמתסיס את הקהל. בתומו, במעבר חד מבצע את "שובר שתיקה", אשר אליו הקהל לא היה מסוגל להישאר אדיש אליו. מושיק מסיים את מופע האורח שלו עם השיר "סך הכל נשיקה" אשר הרים את כל הקהל על הרגליים!

בשלב הזה חוזר אייל גולן לבמה לרקע של נגינת חליל ענוגה ומרגשת בלבוש קליל של ג'ינס סקיני ומכופתרת ושר את "כל החלומות". אייל מציג את השיר הבא "כמו שיכור" כשהוא אומר שזהו השיר האהוב על אופירה אסייג ושואל בקול גדול את הקהל האם עכשיו אפשר באמת "להתחיל את הערב"!?. אייל יורד לקהל, מחבק את יושבי השורות הראשונות, ביניהם אורחיו האישיים וחבריו. לאחר מכן הוא מבקש מהקהל להרים ידיים למעלה ושר את השיר.

Untitled-1_0001_unnamed (6)

כשאייל חוזר לבמה הוא מעלה ילדה אשר ישבה בשורה הראשונה ועושה עימה סלפי, התופעה ששיגעה את כולנו והפכה למסורת שלא ניתן להעביר ערב בלעדיה. אייל לא היה מוכן להסתפק בסלפי עם אורחת אחת מהקהל והיה מעוניין לעשות אחד כזה עם כל מי שנכח בהיכל. לכן ביקש אייל את הטלפון מדדי המפעיל הלוגיסטי וחברו מילדות ועשה סלפי פנורמי מרשים במיוחד שישמש כמזכרת לערב המיוחד הזה. בשלב הבא אייל קורא תיגר על הקהל ועל צוותו ושואל אותם אילו שירים ירצו שישיר. הם מבקשים את "חיים שלמים", "מציאות אחרת", "דמעות" ו"לוחמת".

מיד אחרי ממשיך אייל עם השיר "ואולי ביום יפה".בתום השירה פונה גולן לבת שלו אלין ושואל האם הוא יכול לשתף את הקהל במה שהיא כתבה לו בזמן צאת השיר הבא שהולך לשיר. "אבא שמעתי עכשיו את השיר כשתגדל ודמעתי, כמה מרגש בכלל שהבת שלי יודעת לכתוב, sms זה אומר שאני גדול". שיר זה נכתב על יאן, בנם של אייל גולן ורוסלנה ולשירה הצטרפה ביתו של אייל שמעט התביישה לעשות זאת מול היכל מלא אנשים.

בשיר הבא "ימים יגידו" מבקש אייל את שיתוף הפעולה של הקהל, שמצידו משתף פעולה בצורה יפה. השירים הבאים הם "אם החיוך שלך שווה מיליון או דולר", ו"שקלים שקלים" בהם בוחר אייל לשעשע את הקהל במעט הומור עצמי ושר "שקלים שקלים עלינו נופלים, ומס הכנסה אותם לוקח". השירים הבאים הם "כל כך יפה" ו"האור שבעיניים" שמלהיטים את הקהל.

לקראת סיום, אייל מסכם את הערב, אומר תודה רבה ויורד מהבמה. זהו השלב בו הקהל מודע היטב לטריק הידוע במופעים מהסוג הזה בהם האומן יורד מהבמה בעוד נגניו נשארים לעמוד ואז חוזר לשיר פינאלה אחד נוסף. השיר אותו בחר לבצע אייל בסיום מופע החורף הלוהט במיוחד שלו היה "מלאת אהבה" אשר הרים את כל הקהל על הרגליים. תוך כדי שהשיר מתנגן אייל מציג את אורחיו ונגניו ומודה להם ולקהל על הערב המיוחד הזה.

אין ספק כי אייל גולן יכול לשים את השנה הלא פשוטה שעברה עליו מאחור ולהיות גאה במפעל חייו המוזיקלי, כל מה שנשאר לנו זה להודות לו על שהעביר לנו את ערב יום שני בשבוע עם מופע שעלה על כל הציפיות והשאיר לנו חשק עז למופע הבא!.

צילום: יח"צ וסיון יונס.