אוריאל שי – למה מאמא

סינגל חדש לזמר העולה אוריאל שי למילים ולחן של הצמד המוביל אבי אוחיון על המילים כאשר הלחן וההפקה המוסיקלית שייכת לאסף צרויה.

כל מהות הסינגל החדש הוא הקליפ בהשתתפות ברי יחזקאל ואלי אליהו שהם כוכבי רשת בפני עצמם, רעיון יפה לאור עניין הויראליות ברשת, קליפ מושקע ללא ספק, אך נכון להיום עומד על קרוב ל 160000 צפיות ביוטיוב לא ממש שבר את הרשת.

השיר הוא בעצם גימיק על שירי האמא בצורה הומוריסטית, טקסט קליל והפקה חביבה אך לא משהו מיוחד שאפשר לקחת מהסינגל הזה, אני מקווה שאוריאל יחזור לדרך המלך עם הסינגלים הטובים שלו וידע לבחור חומרים שהולמים אותו יותר.

 

חיים איפרגן – שירים של דיכאון

איפרגן הצעיר ממשיך בעשייה ומשחרר סינגל נוסף למילים ולחן שלו ולהפקה מוסיקלית של אלירן אביטל המוכשר.

אני אוהב את זה שאיפרגן כותב ומלחין לעצמו את החומרים ככה הוא בא לידי ביטוי בצורה הכי טובה שיש, גם אם השיר לא להיט הוא בהחלט ראוי להערכה.

"שירים של דיכאון" שם מחייב לבלדה היישר מטורקיה אבל ההפך הוא הנכון, אפשר להתייחס אליו כשיר פופי ים תיכוני, שאגב הז'אנר הזה קיים בטורקיה ומשתלב היטב בקרב הקהל, אני אהבתי את הרעיון להביא קצת דברים עדכניים אך לשמור על המסגרת המזרחית אם זה בא לידי ביטוי בכלים כמו הבגלמה וכל הצלילים הנעימים, איפרגן בביצוע נעים לאוזן בהחלט הפתעה טובה.

 

שימי וברק מזרחי – מחרוזת אהבה כפולה

האחים מזרחי מבצעים מחרוזת משירי הנוסטלגיה של שנות ה90: "אהבה כפולה" , "שבוי לאהבה" , "בן יקר", "כמו עיוור" ו"בידיים התמונות", על העיבוד המוסיקלי אחראי חיים בסן.

טרנד המחרוזות של המוסיקה המזרחית הכבדה של שנות ה90 כנראה מצליחה לעבוד, לאחר שמושיק עפיה שיחרר מחרוזת מן הנשמה כעת שימי מזרחי ששייך לאותו דור של מושיק שהיו כוכבים בסצנה ובמועדונים של לפני 20 שנה עושה זאת יחד עם אחיו הצעיר ברק.

כאחד שגדל בשנים האלה וזוכר את רוב השירים ובעיקר הלהיטים אני חייב לציין שיש כאן בחירה יפה בקפידה, הביצועים מעולים, "אהבה כפולה" שייך לשימי מזרחי שביצע אותו בדואט עם מושיק עפיה, "שבוי לאהבה", "בידיים התמונות" ו"בן יקר" ששייכים לזמר אג'אר שהיה כוכב מוביל של הז'אנר ו"כמו עיוור" שהיה דואט של שימי מזרחי ביחד עם ראובן המלאך, בהחלט מחזיר אותי לימים היפים.

השילוב בין השניים עובד טוב יש חיבור טבעי, ההפקה מחזירה אותי אחורה, מלאה בפשטות ללא שום נסיון להפוך למשהו אחר, מגיע להם שאפו וכן ירבו עוד מחרוזות ברמה הזאת.