כבר תקופה ארוכה שכל הסינגלים שיוצאים לזמרים המתיימרים להיות בז'אנר הים תיכוני הם הכל חוץ מים תיכוני, פופ, רגאטון ואלקטרוני ללא שום מוטיבים או משהו שדומה לים תיכוני/מזרחי אמיתי.
זו תעודת עניות לעדר של הזמרים הצעירים בעיקר שמחפשים דרך להיות כמו סטטיק ובנאל ופחות להידמות ולהישמע כמו הדור היותר ותיק כמו חיים משה,יואב יצחק, מרגול והרשימה ארוכה מאוד.

אני חושב שאחת הבעיות מלבד הניהול המוטעה של אותם זמרים היא חוסר היוצרים בשוק, כלומר זה לא שחסרים יוצרים אלא כיום רוב היוצרים הולכים על קו פופי ומנסה להידמות לז'אנרים אחרים (גם הטקסטים נורא ירודים).
אם לפני 20 שנה היו מגישים טקסט כזה למישהו מהזמרים הותיקים סביר להניח שהוא היה מסרב לבצע שיר כזה. אומנם בתחילת שנות ה2000 היו גם שירי גימיק, אך הם היו ים תיכוניים בהפקה, בעיבוד ובטקסט!
"ילדה רעה" של נתי לוי ופיני חדד, "אני לא זמין" של מושיק עפיה הם דוגמאות מעולות לזמרים שנשארו באותו קו אך עשו שירים מזרחיים לחלוטין, זה ההבדל בין התקופות.
מושיק עפיה למשל הוא דוגמא מצוינת לאחד שהולך אחרי העדר ולא מנסה להוביל ולהכתיב משהו אחר, הלחנים היוונים שהיו יושבים עליו כמו חליפה הוחלפו בניסיונות פופ מגוחכות (הדואט האחרון עם רון נשר לדוגמא).

אני מקווה שהזמרים "יתאפסו" על עצמם ועל הז'אנר ושנשמע בקרוב יותר מוסיקה ים תיכונית אהובה כמו בעבר.

ועכשיו – טור הביקורת השבועית על סינגלים שיצאו:

אייל גולן – תבואי היום
סינגל חדש לאייל גולן, אותו כתב אבי אוחיון שגם הלחין יחד עם מתן דרור שגם הפיק מוסיקלי את השיר.
אני רוצה לדבר על מתן דרור דווקא, הוא לאחרונה חתום על שירים לזמרים מהשורה הראשונה כמו "יפה לך להיות מאושרת" גם של אייל גולן ו"טיסה 5325" של משה פרץ. מתן דרור אומנם הוא רק בתחילת דרכו אבל נראה שאבי אוחיון עשה בחירה מעולה במי שיפיק ויהיה מעבד באולפנו החדש.
השיר עצמו הוא פופי (כמה מפתיע), ומרגישים שזה אייל גולן – לא סתם הוא הזמר הלאומי, כמעט כל מה שהוא עושה נשמע מצוין, גם "תבואי היום".

רון שובל ומתן לוי – אם את אוהבת
"אם את אוהבת" כתב והלחין אופיר כהן שידוע כמכונת להיטים, את העיבוד וההפקה מוסיקלית שותף אופיר כהן יחד עם דן סמרא המצוין.
מתן לוי בן ה-18 הספיק לשחרר כבר 3 סינגלים ביניהם "בדרך לאילת" שהפך ללהיט שטח, לפני כחודש הוא התגייס ובקרוב יחל את השרות בלהקה צבאית.
רון שובל שעובד על אלבומו ה-15! מחליט לפרגן לדור היותר צעיר בז'אנר, ללא ספק רון הוא אחד הזמרים הטובים שיש, הכל תלוי בבחירת החומרים שלו, זה המדד שלו לחזור למרכז הבמה כיום.
החיבור הוא מאוד נחמד , אפשר להרגיש את המודולציה ביניהם , מתן מגיש טוב ועדין, והקסם של שובל ממשיך גם בגילו המופלג, סך הכל השיר רגוע, נעים ובהחלט ראוי.