עמי אור – מגדלור

הזמר עמי אור חוזר לאחר שתיקה ארוכה עם סינגל חדש למילים ולחן של דודו מתנה ולהפקה מוסיקלית של דודו קומה המוכשר.

לעמי אור היו תקופות יפות בעבר, אחד הלהיטים שלו "חכי" היה תקופה ארוכה מושמע המון ברדיו וקיבל פרגון בשטח הקהל.

"מגדלור" מצליח לקחת אותי בכתיבתו לימים של חיים משה וישי לוי שהיו שרים טקסטים ממש חזקים וברמה טיפה יותר גבוהה ממה שאנו רגילים וזה אופייני לדודו מתנה ששומר על קו של איכות.

עמי מבחינת קול נשמע מצוין, הוא מגיש את השיר בצורה יפה, אפשר לשמוע שהוא מוביל את השיר ואת העיבוד ולא ההפך, ההפקה של קומה עושה את העבודה בצורה מעולה, אפשר לעצום עיניים ולשוט בין הבתים לפזמונים בהנאה רבה.

זהבה בן – גורל אחר

זהבה בן בשיר חדש ודי שונה למה שאנחנו רגילים ממנה, את השיר כתבה רונית משקל ללחן של עדי לאון, כאשר על ההפקה המוסיקלית אמון אלירן אביטל.

ללא ספק ההפתעה כאן בשיר זה סגנונו השונה היותר עדין, אפשר להרגיש את ההוקים שמלווים את השיר לאורכו, זהבה כמו זהבה מצליחה להוציא את המיטב מעצמה, אך לצערי השיר לא מתרומם ומתחיל לשעמם מיד אחרי הפזמון הראשון, ממליץ לזהבה לחזור לימים היפים של "סלאמאת".

לירן טל – לילה בלעדייך

לירן טל מתקאמבק עם סינגל חדש לאחר שגם הוא נעלם לתקופה ארוכה, תמי ארמוני כתבה את השיר ללחן והפקה של אריק זנטי.

אני זוכר היטב את המקרה של לירן טל בשנת 2007 כאשר הוא שלח לרשות השידור את הסינגל "אין סוף לאהבה", שכתב יוסי גיספן והלחין שמעון בוסקילה. השיר לא עבר את ישיבת הפלייליסט של רשת ג' והוחלט שלא לשדרו. לאחר הדחייה שלחו טל ושלום את השיר פעם נוספת, אבל הפעם עם שם של זמר אחר – "שרון קינן", עטיפה אחרת לסינגל וציינו כי יוצר השיר הוא אריק ברמן, שבאותו זמן כיכב ברדיו עם להיטים שונים. השיר של "שרון קינן" התקבל לרשת ג' וטל רץ עם הסיפור לתקשורת.

ב2010 תבעו לירן טל ואמרגנו אדיר שלום את רשות השידור בגין הפלייה על רקע עדתי ונדחו.

בכל אופן השיר הזה הצליח גם בלי קשר לפרשה הזאת ולירן טל היה בגדר זמר פוטנציאלי להיות בין הזמרים הצעירים והמובילים.

היום הוא חוזר עם בלדה נוגעת ומרגשת שאין גבר שלא יזדהה איתה, ההפקה של אריק זנטי נותנת לשיר עטיפה רכה וגם יש קצת אוירה בעיבוד של זמנים אחרים לפני עשור שהמוסיקה המזרחית ידעה להיות מזרחית ולא פופ ולכן מגיע לו על זה שאפו גדול, סך הכל אחלה שיר לחורף!