תלאתה – כדורים

שלישית תלאתה בסינגל בכורה "כדורים" כאשר על מילים, לחן והפקה מוסיקלית:  קובי צ'ינו נעים, אמיר שדה ובן מאור.

להקת תלאתה מורכבת משלושה זמרים: אוריאל נגר בן 18 מרמת גן, נתנאל פורטל בן 29 מטבריה ומיכאל אשש בן 23 מקרית אתא, את החשיפה הם קיבלו בתוכנית "הכוכב הבא" בעונה האחרונה.

יש כאן מרכיבים שהופכים את השיר לפוטנציאלי כמו ההפקה הלטינית המעולה, החיבור הווקאלי והלוק המהמם של השלושה, תוסיפו לזה קליפ יפה ומושקע ואפילו מעט קומי ויוצא לנו שיר שאולי לא יהפוך ללהיט אך זאת התחלה טובה לדרך, אם ימשיכו בבחירת חומרים שמתאימה לטריו כמוהם שזה ממש לא פשוט לתאם בין 3 זמרים צפויה להם הצלחה ועתיד ורוד.

אני חושב שהנסיון הרב של נתנאל פורטל יכול לתת להם כלים להצלחה, מכיוון שלפורטל יצאו סינגלים במשך השנים האחרונות והוא את רובם כתב והלחין, יהיה מעניין לראות אותו יוצר שיר משלו לתלאתה.

"נתנו לי כדורים אך כלום לא עוזר" זה משפט המחץ בשיר, אני ממליץ להם להשאיר את האנרגיות ללא נסיון בכדורים.

ירדן אזולאי – מותק

הכירו את ירדן אזולאי בן 24 מאור יהודה בסינגל חדש למילים של אסי ישראלוף (מה קשור)  , לחן של אבי אוחיון (מכונת הלהיטים) ולעיבוד והפקה מוסיקלית של יוני רועה (נכס צאן ברזל במוסיקה הישראלית).

בימינו, כשאמנים מוציאים סינגלים בודדים, ירדן בחר בדרך אחרת – אסף חומרים במשך שלוש שנים וגיבש את זהותו המוזיקלית ובימים אלו סיים את עבודתו על אלבום הבכורה, שזהו צעד מבורך ואמיץ מצידו.

כאשר קוראים מי יצר את השיר מצפים כאן לשיר איכותי ולהיט פוטנציאלי, אבל כשמאזינים לשיר מבינים שזהו עוד שיר ואין בו שום דבר מיוחד, הקול של ירדן נעים מאוד לאוזן והוא מחזיק היטב את השיר , הטקסט חביב לא מיוחד, הלחן סביר והעיבוד בסדר גמור, אך חיכיתי להפתעה בשיר או איזה תפנית אך זה לא קורה והשיר ממשיך בבנאליות שלו, כל זה מסתכם כמותק של שיר ולא מעבר.

לואי עלי – חראם

לואי עלי יוצא התוכנית "אייל גולן קורא לך" בסינגל חדש למילים ולחן של אופיר כהן ולעיבוד של דודו קומה המוכשר.

לואי עלי בן 25 בסינגל בכורה בקריירת הסולו שלו, לאחר שכבר שיחרר סינגל עם הרכב סלאמתק (קוקו מאילת ושימי מזרחי), אייל גולן הזמין את עלי להופיע איתו בקיסריה והחתים אותו בליאם הפקות.

שם השיר קצת מלחיץ ומזכיר לי באוטומט את עופר לוי ואבי ביטר, ודווקא יש קצת דמיון עם הטקסט הכבד של אכזבה מאהבה כמו שנהוג בשירי הארדקור, מה שהפתיע אותי זה הביצוע של לואי עלי שנותן את הנשמה ונשמע צלול וחד , הוא שוחה היטב עם הפזמונים ועובר בהצלחה את מבחן הבכורה שלו, ומגיע גם מילה טובה לדודו קומה שעשה עבודה מעולה בעיבוד מושקע ונעים.

אני חושב שנעשתה החלטה טובה לא ללכת על עיבוד יותר טורקי/ערבי וכן לעדן אותו מעט ואכן זה עושה רק טוב לעלי.