גבריאל שרם – "ג'סיקה"

סינגל שלישי לגבריאל שרם בן 24 מבת ים, למילים ולחן שלו יחד עם כתיבה של טל שטיין, על ההפקה המוסיקלית אמון נדב ביטון הותיק.

הקול של גבריאל הוא מעניין מאוד, כי הוא לא עבה ולא דק אך יציב ומדויק נעים לאוזן, מה שגם השיר הזה הוא לא ממש ים תיכוני כלל , אולי רק השירה של גבריאל מציגה קצת רוח מזרחית אך לא מעבר.

ההפקה מצוינת על אף שמדובר בסגנון ישראלי ולא ים תיכוני, הגיטרות מוסיפות נגיעות רוק , אני חושב שלסיכום זה כיוון די טוב לגבריאל לעומת הסינגלים הקודמים שלו שהיו יותר מהז'אנר נקרא לזה , אך השיר לא מפוצץ מדי אלא רק נחמד.

 

גהבי & אתי ביטון – "מאז"

לאחר הסינגל אחרון הדי מוצלח של אתי ביטון יחד עם איזקיס "סגאפו", פורסם לוח הופעות משותף וכבר הייתי בטוח שיש לנו צמד חדש ומגניב יווני ועברית כמו שאנחנו אוהבים, אך היציבות של אתי ביטון לא קיימת והנה סינגל משותף אומנם לא עם איזקיס אלא עם ג'הבי הראפר.

את השיר אומנם כתב והלחין ג'הבי שהוא אשר אלקובי לעיבוד של עומרי 69.

שיר מקורי ? לא . שיר מפוצץ? לא . התגעגענו לזמרת מזרחית והיפ הופ? לא . שיר סתמי ומיותר ? כן!

3:16 דקות של סיכום כללי של כל השילוב הזה שיצא לנו כבר מכל החורים , ממש חבל על אתי ביטון שלטעמי שווה הרבה יותר וזמרת יותר טובה מהרבה זמרות שנמצאות במקומות יותר גבוהים ממנה.

ישי לוי – "השמש עצרה"

ישי לוי בסינגל חדש ומיוחד למילים של גלעד כהנא ודודו טסה שגם הלחין ואחראי על העיבוד וההפקה המוסיקלית יחד עם ניר מימון.

ישי לוי ממשיך בקו "האנטי מזרחי" למרות שקולו תמיד ישאר ים תיכוני , אין ספק שמטרתו היא להמשיך להגיע לפלייליסט של גלגל"צ ולא למקומות אחרים . ככה זה נראה וככה זה נשמע . השיר הוא סך הכל טוב אבל לא לחובבי הז'אנר הים תיכוני.