ספיר סבן – לא חוזרת

לאחר הזכייה בתוכנית "דה וויס" שהפתיעה עם שיר מיוחד למצעד הגאווה בשיתוף ליין האריסה "אני לא אשמה" שהיה מצוין, משחררת סינגל בכורה רשמי "לא חוזרת" שאותו כתב אלעד טרבלסי ("כמעט שיר אהבה") ללחן והפקה מוסיקלית של אבי צרויה המצוין.

חייב לציין שבחירת החומרים עד כה הם טובים, אפשר לשמוע כאן משהו יותר בינלאומי בהפקה, מרגישים שהיא שרה מהנשמה אפילו בשיר שהוא די פופי פחות הבית שלה היותר מזרחי מסלסל, הטקסט קצת עצוב ומצליח לרגש ולגעת ואפילו בסוף היא מראה חוזק נפשי שהיא לא חוזרת.

ספיר סבן היא ברכה למוסיקה הישראלית, מביאה משהו חדש ורענן בשילוב סלסולים נוסטלגים שגורמים לצמרמורות.

 

נתי לוי – היכן שלא תלך

נתי לוי הותיק בבלדה מרגשת למילים ולחן של עמיר עזריאלי ולעיבוד והפקה של רמי רבה.

נתי לוי לא נופל ומנסה ללכת אחרי הזרם שזה יאמר לזכותו, הוא ממשיך בבלדות של פעם עם ההגשה האדירה שלו לצד טקסט איכותי שמספר על חיזור גורלי בין לוי לאהובתו, אפשר להרגיש את העוצמה בהגשה ופשוט לחוש את כל הסיפור מסביב של אהבה של מלא שנים שנגמרה אך לא בליבו של נתי.

העיבוד נפלא, ככה מכינים בלדה לצד טקסט ולחן מרגשים, סך הכל אני גאה בנתי לוי, הוא השאריות של האיכות הנוסטלגית שנשאר לנו להתרפק עליה.

כיום עובד על אלבום משולש בן 30 שירים עם כל להיטיו, אני כבר מחכה בקוצר רוח.

 

יובל טייב – הנשמה

יובל טייב בחידוש ללהיט של אלי לוזון "הנשמה" למילים של עלי מוהר וללחן תורכי, על ההפקה המטורפת דוד ביתן המצוין.

איזה תענוג לשמוע את טייב לקראת הסליחות בשיר אחד העוצמתיים שקיימים בז'אנר ועוד של אלי לוזון שנחשב בשנות ה90 למובילים בז'אנר.

ביצוע מעניין מאוד מכוון שלטייב יש גם עוצמות בקול הוא זמר ווקאלי ללא ספק והוכיח עד כה שהוא ראוי להיות בולט בז'אנר, כמה כוונה בהגשה "הנשמה" זהו שם שיר ולהודות באמת הוא הצליח להרעיד לי את הנשמה שלי.

מילה על ההפקה המטורפת: כנרים מטורקיה בניצוחו של מומין סיסלר האגדי, גיטרות- בגלה – עוד עומרי זליג תופים אבי אבידני ובס של אבי יפרח, מדובר ברמה הכי גבוהה של נגנים וככה זה נשמע, הטופ של הטופ!

 

אבי שוקרון – עכשיו לבד

סינגל בכורה לזמר אבי שוקרון שגם כתב והלחין להפקה של נדב ביטון.

זהו שיר אהבה או אולי פרידה יהיה יותר מדויק, את הטקסט כתב לפני שנים והוא היה אחד מהיצירות הראשונות שלו, אולי בנעורים מי יודע, על אבי אנחנו לומדים שהוא גדל בבית מרוקאי וכאחד כזה אני יכול להבין את החום שהוא קיבל בבית וזה מתבטא היטב בשירה.

סך הכל ההפקה טובה כמו שנדב ביטון יודע לעשות, אבי לא ווקאליסט אדיר אבל מגיש את השיר במלא רגש וחן, סך הכל שיר חמוד מאוד, מעניין לראות מה יהיה בהמשך.