אביב טל – עד אתמול

לאחר תקופה ארוכה שלא הוציא חומרים חדשים משחרר הזמר אביב טל הותיק סינגל חדש "עד אתמול" למילים ולחן של שולי יוסף לעיבוד והפקה מוסיקלית של שלומי יפרח.

אביב טל הוא אח של הזמר שראל, המוסיקה בבית עברה חזק לכולם מסתדר, את אביב טל אני זוכר מתקופת המועדונים בערך לפני עשור, בתקופות האלה הוא היה חורש מועדונים והיה נורא מבוקש בקרב הקהל שמילא את הערבים הבלתי נשכחים, המוסיקה העיקרית שהיה שר היא מזרחית הארדקור והוא עשה זאת היטב.

דווקא בסינגל הזה הוא הולך על ההפך הגמור מבחינת עיבוד שמגיע עם גרוב מגניב אך עדיין במסלול המזרחי עם השירה המסולסלת והעמוקה יותר, הטקסט הוא בעצם די עצוב על אהבה נכזבת אך ההגשה לצד ההפקה הנהדרת גורמת לשיר לעוף למקומות טובים ואפילו די מזכיר לי קצת נוסטלגיה , בסך הכל שיר ממש טוב אני אהבתי.

 

עמוס אלגלי – אמריקה

סינגל ראשון מתוך אלבום שני לזמר הצעיר עמוס אלגלי מילים של צ'ולי זכאי ולחן של גיל נגר ולהפקה מוסיקלית של שי ראובני הותיק.

עמוס אלגלי היה חלק עיקרי מתוכנית הטלויזיה "שישי שמח" עם ירון אילן ואני חושב שיש לזה חשיבות לצמיחה בקריירה שלו, הביקוש להופעות עלה אך הסינגלים שיצאו לא ממש "התפוצצו" כמו שציפה אני מניח.

הפעם אלגלי משנה כיוון ועוזב את האזור הרגיל של הים תיכוני ועושה שיר פופי מיינסטרים לחלוטין ודווקא מפתיע לטובה עם פזמון קליט ושירה נעימה לאורך כל השיר אין פיצוץ הוא די בנאלי אך עשוי טוב מבחינת סדר השיר וככה הוא כנראה היה אמור להישאר, השאלה הכי גדולה שנשארת פתוחה היא האם הסינגל הבא ימשיך את אותו קו ואלגלי יפרד מהמוסיקה הים תיכונית ויהפוך לזמר פופ ? במילה אחת אמריקה .