היום (13.12), לאחר שנים ארוכות של מאבק במחלת הסרטן, הלכה לעולמה הזמרת, היוצרת והנגנית האגדית אהובה עוזרי זיכרונה לברכה.

זמרי המוזיקה הים תיכונית לא נשארו אדישים לבשורה העצובה, ושיתפו את רגשותיהם ברשתות החברתיות:

אייל גולן: "יום עצוב. המלכה האם של המוסיקה המזרחית איננה. כמו הרבה זמרים, מהיום הראשון בו הופעתי על במות שרתי את המוסיקה של אהובה, מוסיקה שמלווה אותי כל החיים. אהובה עוזרי, כשמה כן היא, זמרת שכולם אהבו ובצדק. גאונה של מילים ומנגינות, גאונה של נגינה, אישה פורצת דרך ומעל הכל – אישיות מיוחדת, חמה, חכמה, גיבורה מצחיקה ומפרגנת. נפגשנו בפעם האחרונה לפני כמה חודשים בצילומי התכנית שלי אייל גולן קורא לכם. זה היה חוק אצלנו, אין עונה בלי אהובה. גם הפעם אהובה באה להתארח ועלתה על הבמה יחד עם דקלון. היא כבר נראתה חלשה יותר ורזה יותר ועדיין – כשהמוסיקה התחילה הרוח שלה והאנרגיה שלה סחפו אותנו כרגיל. תמיד נמשיך לשיר את השירים שלך אהובה. אוהב אותך וכבר מתגעגע. נוחי על משכבך בשלום."

ליאור נרקיס: "אהובה עוזרי היתה השראה לכל זמר ומוזיקאי, יוצר, היא גם היתה דוגמה לכוח רצון, לתשוקה, לעשייה,היא לא ויתרה בקלות בגלל המאבק במחלה הארורה, היא המשיכה להיפתח לסגנונות חדשים ואמנים מגוונים. אהובה עוזרי היתה השראה גדולה עבורי, יוצרת אדירה. יהי זכרה ברוך."

שיר לוי: "אהובה היקרה, נוחי על משכבך בשלום"

נסרין קדרי: "עוד כילדה לימדו אותי תמיד לכבד את הדור המבוגר. אלו שהיו כאן לפנינו. אלו שסללו את הדרך. היום אנחנו נהנים מהפירות המוסיקלים של האבות והאמהות שהיו כאן, זרעו, חרשו והצמיחו את הנוף. אחת מהן היא אהובה עוזרי היקרה שהיום הלכה לעולמה. האמא של המוסיקה המזרחית. יהי זכרה ברוך."

מושיק עפיה: "תמיד נזכור אותך! אהובה עוזרי יהי זכרה ברוך"

מאור אדרי: "היא הייתה המורה לפיתוח קול של זוהר ארגוב, מהנשים הראשונות שעשו כאן מוסיקה ים תיכונית, זמרת ויוצרת ענקית ואין אחד שלא מכיר או גדל על הלהיטים שלה. הפעמונים נדמו , כמה עצוב. אהובה היקרה, אזכור אותך לעד, יהי זכרך ברוך!"

רגב הוד: "עצוב לי מאודדדד… אשה מדהימה שיצא לי בעבר לארח אותה בתוכנית הטלויזיה שלי״בכפיים״.. ומדי פעם לפגוש אותה בארועים .. אשה צנועה מדהימה מרגשת לבבית אין מילים על גודל האובדן..אהובה עוזרי ת.נ.צ.ב.ה"

שלומי שבת: "אהבתי אותך מאוד"

שקד קוממי: "אהובה עוזרי אחת מאבני הדרך של המוזיקה הלכה היום לעולמה.. יום עצוב. יהי זכרה ברוך!"

פאר טסי: "אהובה היקרה היית לי השראה גדולה"

עדן גבאי: "אם המוזיקה המזרחית הזמרת אהובה עוזרי הלכה לעולמה הבוקר יהי זכרה ברוך משתתף בצער המשפחה…"

אתי ביטון: "יום עצוב לתרבות הישראלית. הצניעות , התמימות , האמת. אהובה עוזרי , איזו אבדה. יהי זכרה ברוך."

אהובה עוזרי הלכה נפטרה היום (13.12) בגיל 68 במרכז הרפואי שיבר בתל השומר לאחר מבק ממושך במחלת הסרטן.

הקריירה המוזיקלית של עוזרי החלה עוד בשנת 1975 לאחר שיצא אלבומה הבכורה שלה "היכן חייל". בשנת 1999 יצא אלבומה המצליח ביותר של אהובה עוזרי "צלצולי פעמונים" אך לאחר יציאתו עברה הזמרת ניתוח להסרת גידול בגרון מה שגרם לה להפסיק לשיר.

במהלך הקריירה הארוכה שלה שיתפה אהובה עוזרי פעולה עם הדג נחש, יהודית רביץ וכמובן דקלון וסגיב כהן איתם עבדה בשנים האחרונות.

הלוויתה של עוזרי תתקיים היום בשעה 18:00 בבית העלמין קרית שאול.