אביהו מדינה הוא בנם השלישי של לאה ואהרון מדינה ז"ל, הוא נולד ב-19/8/48 בשכונת שבזי בתל אביב שם התגוררו עד 1954 – בשנה זו עקרו הוריו לבית פרטי מרווח יותר בחולון.

בשנת 67 התגייס לצבא ושם שירת שלוש שנים בחיל שיריון כמפקד טנק, ובתפקיד זה לחם במלחמת יום כיפור ומלחמת לבנון. אביהו השתחרר משירות סדיר ב 1970
והחל לעסוק בכתיבה והלחנה של שירים כאשר שאיפתו היתה להיות יוצר ומבצע של שיריו.
כבר בשיר הראשון שהלחין וכתב "אל תירא ישראל" זכה בפרס שלישי בפסטיבל הזמר המזרחי בשנת 1971 כיוצר, ומאותה שנה זכה אביהו בפסטיבלים השונים במשך עשר שנים רצופות ב 11 פרסים כמלחין ומלילן.
אביהו ויתר על שאיפתו המקורית להיות זמר יוצר והיפנה את כל האנרגיה בעשייה אומנותית לטובת הרחבה והעמקה של סיגנונו המיוחד ישראלי ים תיכוני,
בכתיבה הלחנה והפקה ובעידוד יוצרים ומבצעים צעירים ומוכשרים בתחום הזמר הישראלי ים – תיכוני בראשית דרכם,
וביניהם: אורי שבח, משה הילל, בועז שרעבי, עופרה חזה, שימי תבורי, מרגלית צנעני, אבנר גדסי, דקלון, זוהר ארגוב, אייל גולן, חיים משה, ציון גולן, ישי לוי ועוד..
את מרבית זמנו הפנוי הקדיש אביהו למלחמה על מקומו של הסגנון הישראלי ים -תיכוני בתקשורת ובהוויה התרבותית הממסדית, באמונה כי הסגנון הים- תיכוני הם סגנון ישראלי לגיטימי, הנובע מתוך שורשים יהודיים מסורתים ותרבותיים ומתוך ההוויה הישראלית המגוונת וראוי לו לסגנון הישראלי ים -תיכוני יחס שווה כמו לסגנון ישראלי אחר. במלחמתו ארוכת השנים האמין אביהו שחופש הביטוי, חופש היצירה וחופש העיסוק הם מסוג הזכויות שחובה להילחם עליהם ולא למען לתת הרגשת שייכות ושותפות לכל זרת בחברה הישראלית והדמוקרטית.
בין מאות השירים שנכתבו והולחנו על ידו – "אל תירא ישראל", "לנר ולבשמים", "ארץ אהובה", "כינור דוד", "חידה אץ לי", "מזלות", "רעיה", "שיר לאחותי", "מה יהיה", "שבחי ירושלים", "חג לי", "אבי", "נעלה", "הפרח בגני", "יום שישי הגיע", "להיות אדם", "אמא", "תפילה של אבא", "ברכנו", "האסיר", "הולך אדם", "אליך אלוהי", "כבר עברו השנים", "לשיר בקול ערב", "ועם כל זאת", "לב זהב"," לבד יושבת"," סימנם של דרך", "רחל", "שלום תרכנו", "אל תשליכני", "תן לזמן ללכת", "אני נשבע לך", "אהובתי בת חמישים", "בין הטוב והרע" ועוד.
בשנת 1993 זכה  בפרס ההסתדרות על שרת על מפעל חיים בתחום המוסיקה, בשנת 1994 זכה אביהו בפרס צילינדר הכסף מטעם אומנות לעם כאומן המבוקש ביותר. בשנת 1995 זכה אביהו בפרס אקו"ם על מפעל חיים בתחום המוסיקה הקלה, בשנת 1995 נבחר אביהו על ידי מוזיאון הלאומי אמריקאי (חסמיטסוןניין) כיוצר הישראלי המאפיין את המוסיקה הישראלית.
מעוניין/ת בהופעה של אביהו מדינה אצלך באירוע? הזמן עכשיו